دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

شگرد تکراری صداوسیما برای توجیه عملکرد ضعیف خود

دست به دامن شدن مجدد علی دارابی به آمار شبکه های فارسی زبان معاند

علی دارابی

سینماپرس: معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما از فعالیت ۲۹۵ شبکه فارسی زبان ماهواره ای علیه مقدسات و اعتقادات جوانان خبر داد.

به گزارش سینماپرس، علی دارابی روز گذشته در نشست با مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم گفت: این شبکه‌های تلویزیونی با سرمایه‌های کلان کشورهای استکباری و معاند فعالیت می‌کنند و در تلاش هستند تا ریشه دین و دین گرایی خانواده‌ها را سست و تضعیف کنند.

وی افزود: رسانه ملی هم با ۱۵۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی به ۳۵ زبان زنده دنیا همه تلاش خود را برای ارتقاء باورها و معارف دینی نسل جوان و خنثی کردن اقدام خصمانه این شبکه‌ها به کار گرفته است.

معاون امور استان‌های سازمان صدا وسیما تصریح کرد: این معاونت آمادگی دارد توافق نامه ای را با مجمع نمایندگان حوزه برای بهره گیری از ظرفیت‌های علمی و دینی کارشناسان برای پشتیبانی برنامه‌های مختلف صدا وسیما و رفع دغدغه‌های علما و فضلا به امضا برساند.

در این نشست تعدادی از نمایندگان حوزه علمیه هم برخی نگرانی‌های خود را در ارتباط با برنامه‌های رسانه ملی مطرح کردند.

دقت در گزینش مجریان، رعایت پوشش اسلامی در ظواهر آنان، پرهیز از قومیت گرایی در سریال‌ها، ضرورت اخذ مجوز از حوزه علمیه قم برای بازیگرانی که در نقش روحانی ایفای نقش می‌کنند، پرهیز از مصرف گرایی و تجمل گرایی در تبلیغات بازرگانی و برخی سریال‌ها، استفاده از کارشناسان مذهبی متخصص و دارای مجوز از حوزه علمیه، اعمال دغدغه‌های مراجع و علما در ارتباط با تولید برنامه‌ها تبلیغی، تبیین آثار مثبت افزایش زاد ولد در کشور، پخش نکردن سریال‌های ماه مبارک رمضان پس از اذان مغرب و رفع مشکلات فنی پوشش رسانه‌ای در برخی مناطق روستایی مطالباتی بود که در نشست مجمع نمایندگان حوزه علمیه مطرح شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.