جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

حواشی یک فیلم

وقتی وزیر ارشاد هم به فیلم رحمان۱۴۰۰ واکنش نشان می دهد

عباس صالحی

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به فیلم رحمان۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران و گفت: دربرابر تخلفات اغماض نمی‌شود.

به گزارش سینماپرس، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدید از سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سؤالات آنها پاسخ داد.

وی درباره ادغام جشنواره‌های ملی و بین‌المللی فجر گفت: برگزاری مستقل دو جشنواره نسبت به ادغام آنها در ارجحیت قرار دارد و با همین نگاه است که ۴ دوره جشنواره برگزار شده است. اما به هر حال این روند موافق و مخالفانی دارد.

صالحی درباره حکم سرپرستی حسین انتظامی هم توضیح داد: سرپرست همه اختیارات رئیس سازمان را دارد و کارها هم با جدیت توسط آقای انتظامی در حال انجام است، قانون ۳ ماهه تنها مربوط به وزراست که سرپرستی برای وزارتخانه‌ها تنها ۳ ماه است. انتظامی هم به‌دنبال زمانی است تا تصمیم‌گیری کند.

وزیر ارشاد در مورد توزیع بودجه در سازمان سینمایی تصریح کرد: بخش عمده بودجه در بخش حمایت از تولید متمرکز شده و این حمایت به ۵۰ درصد رسیده است. البته کوچک‌سازی سازمان سینمایی هم مد نظر است اما شفافیت برای ما در اولویت قرار دارد.

صالحی درمورد فیلم «رحمان ۱۴۰۰» هم توضیح داد: من جزئیات این ماجرا را نمی‌دانم و قضاوت هم نمی‌کنم اما مسیر حرفه‌ای بودن یعنی مقررات اکران را رعایت کنیم. مسئله این است که آنچه مجوز گرفته عرضه شود که این نوعی اعتمادسازی ایجاد می‌کند. نباید فضا به‌سمت مچگیری بعد از اکران  حرکت کند. ما و فیلمسازان باید به هم اعتماد داشته باشیم. اما اگر تخلفی اتفاق بیفتد اغماض نمی‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.