شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳

احمدجو:

از تماشای آثار جوانان جشنواره «هنرجوان» شگفت‌زده شدم

امرالله احمدجو

سینماپرس: امرالله احمدجو؛ کارگردان سرشناس سینما و تلویزیون ایران، آثار هنرمندان جوان حاضر در هفتمین جشنواره «هنرجوان» را حیرت‌انگیز دانست.

به گزارش سینماپرس، امرالله احمدجو؛ کارگردان و نویسنده پرآوازه سینما و تلویزیون ایران که مهمان آیین نکوداشت مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد بود، در بازدید از نمایشگاه آثار منتخب هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» گفت: عکس‌ها و آثار هنری این نمایشگاه صرفا به  نمایش یک تاریخ بسنده نکرده‌اند؛ بلکه برابر با مفهوم هنر هستند و درست به همین دلیل؛ جاودانه می‌شوند.

این نویسنده و کارگردان برجسته تلویزیون افزود: ذوقی که در تک‌تک عکس‌ها و آثار این نمایشگاه دیدم، بسیار مرا جذب کرد و یکی از دیگری دیدنی‌تر بود. تماشای این تعداد عکاس جوان و خوش ذوق، با عکس‌هایی از موضوع شهید که شاید از ابتدای انقلاب تاکنون،  بارها و بارها درباره آن کار شده؛ در این نمایشگاه با نگاهی جدید ارائه شده است که در نوع خود اقدامی بسیار شایسته است. 

وی ادامه داد: این نمایشگاه سرشار از عکس‌هایی است که سهل ممتنع به نظر می‌رسند. برای مثال؛ در یکی از عکس‌ها تصویری از یک پدر و مادر شهید دیدم و پیرزنی که گویی دارد با فرزند از دست رفته‌اش عکس یادگاری می‌گیرد و چقدر حالت چهره او، شخصیتش را القا می‌کند. از نگاه سوژه‌های عکس‌های این نمایشگاه، احساس و عواطف انسانی می‌تراود. همچنین تنها عکس مربوط به یک خانم عکاس حاضر در نمایشگاه؛ به تصویر اتوموبیلی در یک خیابان خلوت اختصاص داشت که از مقابل عکس‌های شهدا عبور می‌کرد و جای تامل داشت. 

احمدجو با اشاره به اینکه همواره سعی می‌کند آثار حوزه تجسمی را دنبال کند، گفت: من بر اساس یک عادت قدیمی از دوران جوانی و پیش از رفتن به دانشگاه، نمایشگاه‌های تجسمی را دنبال می‌کردم و معمولا بهترین رویدادهای این حوزه را از دست نداده‌ام. البته به دلیل سکونت در اصفهان، کمتر توانستم این فضا را دنبال کنم اما هروقت فرصتی پیش می‌آید و برایم مقدور می‌شود، سعی می‌کنم به این نمایشگاه‌ها سری بزنم. وقتی برای حضور در آیین نکوداشت ابوالفضل زرویی نصرآباد به تهران و حوزه هنری آمدم، دیدم که نمایشگاهی در اینجا برپاست. پس از بازدید از این نمایشگاه، از کیفیت کار جوانان هنرمند حاضر در نمایشگاه حیرت‌زده شدم.

کارگردان سریال خاطره انگیز «روزی روزگاری» با اشاره به سیر تحول هنر انقلاب؛ از ۴۰ سال گذشته تاکنون گفت: آزمون و خطاهایی که در طول ۴۰ سال گذشته تاکنون شاهد آن بوده‌ایم، در حال به ثمر نشستن است و اکنون مسیر مطلوب خود را به دنیای تصویر باز کرده‌است. نتیجه این اتفاق؛  این می‌شود که اکنون در نمایشگاه‌های عکس، صرفا عکس یادگاری نمی‌بینیم؛ بلکه عکس‌های ماندگاری را که با ذوق و قریحه هنری ثبت شده‌اند، شاهد هستیم. 

هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و به دبیری سیدحمید شریفی آل‌هاشم برپا شده است. نمایشگاه آثار منتخب این رویداد تا ۲۸ اسفند در نگارخانه‌های ابوالفضل عالی، اندیشه و گالری‌های شماره ۱ و ۲ خانه عکاسان حوزه هنری دایر خواهد بود. 

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۸ به حوزه هنری واقع در خیابان سمیه مراجعه کنند.

*تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.