چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲

نقد و بررسی کتاب های نویسنده محبوب کودکان و نوجوانان در کتابخانه فجر

پاتوق کتاب میزبان مصطفی رحماندوست

پاتوق کتاب میزبان مصطفی رحماندوست

سینماپرس: نقد و بررسی کتاب های مصطفی رحماندوست در نشست پاتوق کتاب کتابخانه فجر با حضور این نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار می شود.

به گزارش سینماپرس؛ پاتوق کتاب عنوان سلسله نشست هایی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشناسازی شهروندان با داستان نویسی توسط کانون ادبی کتابخانه فجر برگزار می  شود و در نشست این هفته مصطفی رحماندوست در میان علاقمندان حضور یافته و از خود و آثارش سخن می گوید.

در این برنامه  با حضور اعضای کانون ادبی و علاقه مندان به کتاب آثار استاد مصطفی رحماندوست مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

همچنین در این برنامه گروه سرود باشگاه کتابخوانی فجر که متشکل از کودکان و نوجوانان باشگاه است از شعرهای استاد رحماندوست چند قطعه اجرا می کنند و تقدیر از این نویسنده از دیگر بخش های این برنامه است.

مصطفی رحماندوست،متولد ۱۳۲۹ همدان، شاعر، قصه نویس و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان است. مدیر مرکز نشریات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیر مسئول نشریات رشد، سردبیر رشد دانش آموز، سردبیر و پدیدآورنده سروش کودکان و نوجوانان، مدرس داستان‌نویسی و ادبیات کودکان، عضو هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان و جشنواره بین‌المللی تئاتر کودکان و نوجوانان، عضو هیئت‌های داوری کتاب سال، جشنواره‌های کتاب و مطبوعات کودکان و عضویت در شورای موسیقی کودکان و شورای کتاب کودک ایران از جمله فعالیت ها در کارنامه این نویسنده است.از رحماندوست تاکنون یکصد و شصت اثر به صورت مجموعه شعر برای کودکان و نوجوانان، تألیف و ترجمه داستان‌های کودکان و نوجوانان در ایران و جهان منتشر شده و تیراژ کتاب‌های او به بیش از پنج و نیم میلیون نسخه می‌رسد. او هم اکنون به تدریس داستان نویسی و ادبیات کودکان و نوجوانان مشغول است و به عنوان مسئول بخش کتاب‌های خارجی کودکان و نوجوانان در کتابخانه ملی فعالیت می‌کند.

ویژه برنامه پاتوق کتاب پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه ساعت ۱۰ الی ۱۲ در کتابخانه فجر به نشانی بلواریافت‌آباد، ابراهیم‌آباد، خیابان اسدآبادی، ‌بوستان مینا میزبان مخاطبان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.