دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹

معاون صدا:

اجلاس جهانی صدا، میدان عرضه نوآوری‌های نوین رادیویی است

 معاون صدا

سینماپرس: معاون صدای رسانه ملی در نشست کمیته علمی ششمین اجلاس جهانی صدا بیان کرد: هیچ عرصه‌ای به اندازه اجلاس جهانی صدا، میدان عرضه مدل و نوآوری‌های نوین در رابطه با رسانه رادیو نیست.

به گزارش سینماپرس، حمید شاه‌آبادی پیش از ظهر امروز در نشست کمیته علمی ششمین اجلاس جهانی صدا که با حضور جمعی از صاحب‌نظران، استادان دانشگاه و مدیران رادیو در سالن ساختمان رادیو برگزار شد، اظهار کرد: فن‌آوری‌های نوین ارتباطی، افق‌های جدیدی را بر روی رادیو گشوده است. ششمین اجلاس جهانی صدا با هدف گردآوری جدیدترین دستاوردهای علمی درباره رسانه رادیو در ایران و جهان و نیز تبادل نظر با پژوهشگران و صاحب‌نظران و تبادل تجربه درباره تولید خلاقانه در فضای بینارسانه‌ای برگزار می‌شود.

وی افزود: صدای جمهوری اسلامی ایران با همکاری بخش رادیویی اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (ABU) و نیز مشارکت دانشگاه‌های کشور، اقدام به برپایی این اجلاس در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ خواهد کرد؛ از این رو «هم‌اندیشی تعیین محورهای اجلاس جهانی صدا» با هدف دست یافتن به بهترین سطح مورد نظر برگزار شد.

جشنواره صدا

معاون صدای رسانه ملی با اشاره به سابقه طولانی اجلاس جهانی صدا افزود: تاکنون پنج دوره از اجلاس جهانی صدا برگزار شده است و در آستانه برگزاری دوره ششم این رویداد مهم هستیم. امیدوارم که دوره پیشِ رو به گونه‌ای جلوه‌گری نماید که این گردهمایی بزرگ، تحت عنوان یک دوره کاملاً علمی پژوهشی مؤثر برگزار شود. در این میان مسئله قابل توجه آن است که فراخوان مقالات بر اساس تحولات امروز رادیو در جهان باید مد نظر قرار بگیرد.

وی با اشاره به نظرات مختلفی که پیرامون رسانه رادیو مطرح است، افزود: امروزه درباره آینده رسانه رادیو نظرات مختلفی مطرح است. بر این اساس عده‌ای آینده‌ای مبهم برای این رسانه پیش‌بینی می‌کنند، اما عده بسیار زیادی نیز بر این باور هستند که رادیو در وضعیتی قرار دارد که آینده بسیار خوب در سایه حرکت  رو به جلو،  پیشِ روی این رسانه قرار دارد و در سال‌های پیش رو ظرفیت‌های زیادی از صدا به وجود خواهد آمد که تا به حال شکفته نشده است.

شاه‌آبادی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف جشنواره رادیو ادامه داد: جشنواره بین‌المللی رادیو این قابلیت را دارد که نسبت به شرایط موجود وضعیت حوزه صدا را در جهان به نحو شایسته‌ای ترسیم نماید. در حقیقت می‌توان این‌گونه اذعان کرد که نه‌تنها صدا در دنیا رو به افول نیست، بلکه جبهه‌ها و مسیرهای جدیدی در آن مطرح می‌شود. در این حوزه صاحبان ایده باید بسترهای لازم و مناسب را داشته باشند.

وی درباره اجلاس جهانی صدا نیز خاطرنشان کرد: تقریباً هیچ عرصه‌ای به اندازه اجلاس جهانی صدا، میدان عرضه مدل و نوآوری‌های نوین در رابطه با رسانه رادیو نیست. به همین خاطر با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته یقیناً ششمین اجلاس جهانی صدا میدانی برای ترسیم چشم‌انداز‌های درخشان در حوزه رادیو و همچنین برای ارائه دستاوردهای نوینی مانند استارت‌آپ‌ها نیز خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.