سه‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۷

برنامه های روز دوم جشنواره فیلم «مقاومت» اعلام شد/ اکران فیلمی که «کن» به دلیل سیاسی بودن آن را نپذیرفت

برنامه های روز دوم جشنواره مقاومت

سینماپرس: سومین روز از پانزدهمین دوره برگزاری جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت» با اکران آثار قابل اعتنایی از سینمای ایران و جهان و البته برگزاری کارگاه های آموزشی ادامه دارد.

به گزارش سینماپرس، سه فیلم سینمایی «ساحل امن» به کارگردانی کرامت پور شهسواری ساعت ۱۵:۳۰، فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» ساخته  محمدحسین مهدویان ساعت ۱۸ و «تنگه ابوقریب» به کارگردانی  بهرام توکلی ساعت ۲۰:۳۰  چهارشنبه ۷ آذر در بخش سینمای ایران در سینما فلسطین سالن ۱ به نمایش در می آید.

همچنین کارگاه انتقال تجربه با حضور مسعود ده نمکی ساعت ۱۵ در سینما فلسطین ۲ برگزار خواهد شد و ساعت ۱۶ نیز گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی با حضور دکتر وحید یامین پور و با مهمانان مدعو تشکیل خواهد شد.

در بخش اسلام هراسی ساعت ۱۸ سینما فلسطین فیلم سینمایی «شش روز» به کارگردانی توافریز محصول آمریکا ۲۰۱۷ اکران می شود و سپس با حضور دکتر حسن عباسی مورد نقد و تحلیل قرار می گیرد.

سینمای بین الملل نیز در ساعت ۲۰:۳۰ به نمایش فیلم سینمایی «پدر» به کارگردانی باسیل الخطیب  محصول کشور سوریه اختصاص داده شده است. اثری که جشنواره فیلم کن به دلیل سیاسی بودن از پذیرش آن سر باز زد.

روز چهارشنبه در بخش مستند خارجی فیلم سینمایی «من روهنگیا هستم نسل کشی در چهار فصل» به کارگردانی یوسف زینه محصول کانادا سال ۲۰۱۸ ساعت ۱۵:۳۰ در سینما فلسطین ۳ نمایش داده می شود.

در ادامه برنامه روز سوم در بخش سینمای ایران نیز فیلم سینمایی اشنوگل به کارگردانی هادی حاجتمند و علی سلیمانی سرنسری ساعت ۱۷:۳۰ اکران می شود و ساعت ۱۹  نیز زمان برگزاری جلسه نقد و بررسی آن خواهد بود.

در بخش سینمای بین الملل فیلم سینمایی «تیک آف» به کارگردانی ماهش نارایان محصول کشور هند سال ۲۰۱۷ ساعت ۲۰ نمایش داده می شود.

گفتنی است کارگاه های آموزشی تخصصی سینمای مقاومت ویژه هنرجویان خارجی در روزهای برگزاری جشنواره فیلم مقاومت هر روز با حضور پرویز شیخ طادی با موضوع کارگردانی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۵ تشکیل می شود.

پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به دبیری محمد خزاعی از ۵ تا ۹ آذر ماه در سینما فلسطین و عصر جدید ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.