چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳

برنامه‌های رادیو در هفته وحدت

 تدارك گسترده شبكه هاي راديويي به مناسبت هفته وحدت

سینماپرس: شبکه های مختلف رادیویی همزمان با فرا رسیدن هفته وحدت، ویژه برنامه های مختلف و متنوعی را به روی آنتن می برند.

به گزارش سینماپرس، به مناسبت فرا رسیدن سالروز فرخنده میلاد رسول مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، شبکه‌های رادیویی با بیش از سیصد عنوان برنامه و در مجموع به مدت نه هزار و یک صد دقیقه، ویژه‌های گوناگونی مانند نمایش‌های فاخر رادیویی، گفتگو، گزارش، برنامه‌های طنز و مفرح را به سمع مخاطبان رادیویی می‌رسانند.

رویکردهای این برنامه‌ها در هفته وحدت شامل بررسی جنبه‌های مختلفی همچون افزایش وحدت میان مذاهب اسلامی، بررسی آثار متنوع فرهنگی در رابطه با هفته وحدت،  ایجاد لحظاتی شاد و به یاد ماندنی به مناسبت این ایام، بررسی جنبه‌های مختلف افزایش وحدت در جامعه اسلامی، افزایش هرچه بیشتر اتحاد میان برادران و خواهران اهل سنت و تشیع، شناخت و تبین بیشتر شخصیت والای نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) می‌باشند.

بر این اساس منتخبی از این برنامه‌ها بدین شرح اعلام می‌شود:

رادیو ایران

رادیو ایران با برنامه‌های "سلام صبح بخیر"، "خانه و خانواده"، "راه شب"،  "راه امام کلام امام"، "ایرانشهر"، "میزبان"، "به افق آفتاب"، "نشانی"،"تقویم تاریخ"، "فرهنگ مردم"، "اینک انسان"، "صبح عید با شما"، "پارک ساعی"، "دو صفر طنز"، "کافه هنر"، "دور عاشقان"، "گلبانگ"، "رسول" و "کوی نشاط" به استقبال این ایام می‌رود.

گفتنی است موضوعاتی از قبیل گزارش از سرتاسر ایران درباره هفته، سخنان امام خمینی (ره) درباره وحدت، ایجاد فضای نشاط، بسترهای رو به رشد وحدت و نحوه تکمیل آنها، نیاز به وحدت درآموزه‌های اسلام، ویژگی پیامبر گرامی اسلام در وحدت‌آفرینی، برنامه طنز و مفرح ویژه روز میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع )، گلچین صبح جمعه با شما، پخش موسیقی‌های درخواستی مناسب با حال و هوای هفته وحدت و جایگاه وحدت در آثار ادبی و سینمایی در این برنامه‌ها وجود دارد.

رادیو فرهنگ

شبکه رادیویی فرهنگ نیز با برنامه‌های مختلف و متنوعی به استقبال این ایام می‌رود. بر این اساس برنامه‌های کوبه، رادیو کتاب، نیستان، نازونیاز، ترانه باران، صبح به وقت فرهنگ، هفت کوچه، کافه نیمروز، هفتانه و چندین ویژه برنامه که با موضوعاتی از قبیل هفته وحدت در میان فرهنگ مردم نواحی استان‌های ایران، اخبار فرهنگی مرتبط با هفته وحدت، ولادت نبی اکرم(ص)، هفته وحدت در فرهنگ مردم ایران زمین، خبرهای ادبی و هنری در خصوص هفته وحدت، اخبار فرهنگی مرتبط با هفته وحدت، معرفی کتاب و نسخ خطی و کتیبه‌ها- معرفی کتاب با موضوع سیره نبوی، پخش موسیقی و تصنیف به مناسبت هفته وحدت، کتاب‌شناسی نبوی، اندیشه‌های حضرت رسول(ص) و نقش ایشان در فرهنگ اسلامی- سیره نبوی و شعر نبوی همراه مخاطبان است.

رادیو جوان

رادیو جوان با  برنامه‌های "قرار"، "به رنگ سپید"، "جوان ایرانی سلام"، "خط خبر"، "کیلومتر88"، "موج جوونی"، "رادیوهمراه"، "سی و دو"، "مینای مهتاب"، "جوان گشت"، "سفیرمهر"، "در مقام آفتاب"، "به رسم ارادت" و "دولت عشق" مخاطبان را در هفته وحدت همراهی می‌کند.

موضوعات این برنامه‌ها شامل  اهمیت هفته وحدت، وحدت مسلمین، نقش وحدت در پیشبرد جامعه، اهمیت هفته وحدت و ایجاد امت واحد اسلامی، انعکاس اخبار و رویدادهای هفته وحدت و دیدگاه مخاطبان در این خصوص، موسیقی مرتبط با هفته وحدت، سفر به شهر اقلیت‌های مذهبی  مثل کردستان، نقش و جایگاه وحدت شیعه و سنی است.

رادیو تهران

رادیو تهران با برنامه‌های "پارک‌شهر"، "کتاب شب"، "نقطه سر شب"، "پنجره‌ای برای تماشا" و ویژه برنامه 16 ساعته هفته در این ایام مخاطبان را همراهی می‌کند. در برنامه‌های تولید شده این شبکه موضوعاتی مانند گفتگو با برادران اهل تسنن، روخوانی کتاب‌هایی ویژه هفته وحدت و میلاد پیامبر(ص)،  هفته وحدت در قالب موضوعات فرهنگی هنری اجتماعی و تاریخی، داستان کوتاه درباره هفته وحدت، گزارش مردمی مطرح می‌شود.

رادیو قرآن

این شبکه رادیویی با برنامه‌های اشاره، "یک آیه یک قصه"، "مهر تابان"، "صفحه تقویم"، "نمای نزدیک"، "محفل انس با قرآن" و "موج مخاطب" میهمان مخاطبان خود در این ایام است. مواردی همچون  قرآن و پیامبر واحد محور وحدت مسلمانان، معرفی کتاب با موضوع هفته وحدت، قصه‌های کودکانه ویژه ولادت حضرت رسول(س) و هفته وحدت، مصادیق وحدت و اثرات آن، بیان مناسبت‌های هفته وحدت، پخش محفل انس با قرآن ویژه هفته وحدت و نقش مسلمانان در حفظ وحدت در مقابله با دشمنان در این برنامه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رادیو معارف

"ندای وحدت"، "نگار دلها"، "ماه و مهر" و "مهربان باشیم" برنامه‌های این شبکه در ایام هفته وحدت است. مشترکات شیعه و سنی و مؤلفه‌های تقریب، پیامبر اکرم(ص) محور وحدت امت اسلامی، پوشش خبری مراسم‌های  هفته وحدت، گزارش از مراسم‌ها و گزارش‌های مردمی در هفته وحدت و همدلی شیعه و سنی در برنامه‌های این شبکه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رادیو پیام

ایجاد همبستگی و همدلی بین مسلمانان (شیعه و سنی) با تمامی زبان‌ها و گویش‌ها از طریق مطلب و ترانه-  انعکاس جشن و شادی مردمی در سالروز ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت بین مسلمانان از تمام بخش‌های رادیو پیام در این ایام به سمع مخاطبان می‌رسد.

رادیو سلامت

"ره‌آورد"، "به زندگی سلام کن"، "پشت پلک صبح"، "خونه زندگی"، "اگر تو نبودی"، "نیم نگاه" و "کوچه سلامت پلاک 102"  از برنامه‌های رادیو سلامت در این هفته است. ارتباط با استان‌ها، محوریت وحدت شیعه و سنی، خدمات پزشکی در استان‌ها، نقش اتحاد و همبستگی در پیشرفت کشور، عوامل ایجاد وحدت در جامعه، فضایل اخلاقی در سیره نبوی، لزوم آموزش و فرهنگسازی در خانواده در جهت وحدت و تقریب مذاهب و ارتباط با کارشناس در خصوص هفته وحدت از موضوعاتی است که در این برنامه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رادیو اقتصاد

"ایستگاه نود و هشت"، "نود و هشتی‌ها" و "روز از نو" از برنامه‌های رادیو اقتصاد در این ایام هستند. تأثیر خوش‌خلقی بر رونق درآمد و کسب و کار، روش‌های امام صادق(ع) در مواجهه با شرایط سخت اقتصادی مردم و معرفی کارآفرینان اهل‌سنت از موضوعات این برنامه‌ها هستند.

رادیو ورزش

"گپ آهنگ"، "صبح و ورزش"، "نغمه‌ها" و "نیمکت" از برنامه‌های رادیو ورزش در این ایام هستند. بر این اساس موضوعاتی همچون  گفتگو با ورزشکاران موفق، اقوام و مذاهب مختلف و گفتگو با ورزشکاران اهل سنت در این برنامه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رادیو نمایش

نمایش "خورشید مهر" با موضوع داستانی  زندگینامه پیامبر اسلام(ص) از آشنایی با حضرت خدیجه تا وفات ایشان و برنامه "گیومه" ویژه ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) از این  شبکه رادیویی پخش می‌شود.

رادیو صبا

برنامه‌های "صباهنگ" و "همپای صبا" با موضوعاتی از قبیل موسیقی و تبریک هفته وحدت و مسابقه تلفنی با موضوع هفته وحدت از این شبکه  به سمع مخاطبان می‌رسانند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.