دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲

آغاز به کار نخستین جشنواره سراسری تئاترکوتاه کیش

مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره سراسری تئاترکوتاه کیش

سینماپرس: مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره سراسری تئاترکوتاه کیش (کافه/ساحل) همزمان با روز ملی کیش برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، همزمان با روز ملی کیش مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره سراسری تئاتر کیش در کافه ۹۶ و با حضور مسعود رهبری (معاونت هنری سازمان مناطق آزاد کیش)، داوران جشنواره (محمود رضا رحیمی، بهناز جعفری، شهره سلطانی) و جمعی از هنرمندان حوزه ی تئاتر و سینما برگزار شد.

مسعود رهبری معاون فرهنگی سازمان مناطق کیش در ابتدای این مراسم با بیان اینکه جزیره ی کیش بستر مناسبی برای فعالیت های فرهنگی هنری و برگزاری جشنواره هاست، اعلام کرد: جشنواره سرارسری تئاترکوتاه کیش امسال برای اولین بار است که در جزیره ی کیش و به همت گروه تئاتر جزیره که در این جزیره  سالهاست  فعالیت های حرفه ای تئانر داشته اند هدایت و مدیریت شده است.

دغدغه ای که ابتدا برآن تاکید داشتیم این بود که جشنواره باید نقطه ی تمایز با جشنواره های دیگر داشته باشد و آن نقطه ی تمایز مرزهای هویتی جشنواره را معین کند و تکرار جشنواره های دیگر تئاتر ی نباشد.

وی با تاکید هویت بخشی این جشنواره در قالبی مستقل و آوانگارد افزود : ما با سه کلید واژه می توانیم جشنواره را متمایز کنیم، ابتدا اینکه این جشنواره تئاتر کوتاه هست ومحل اجراها در ساحل و کافه  قرار داده شده است که این میتواند نگاهی نودراجرای نمایش ها ایجاد کند.

وی افزود : امسال استقبال گروه های تئاتری حرفه ای در سراسر غیرقابل تصور بود که این خود گام بزرگی است، امید که این جشنواره در سالهای آینده با تکامل بیشتری جایگاه خودش را درهنر نمایش ایران بار کند.

عباس نجاری (دبیر جشنواره) ضمن خوش آمد گویی به گروه های راه یافته از روند برگزاری جشنواره گفت : با توجه به اینکه جشنواره نوپا ست به طبع نواقصی خواهد داشت. از گروه های حلضر در جشنواره می خواهیم که این جشنواره را از خودشان بدانند تا بتوان به اتفاق و همراهی یکدیگر نتیجه ی خوبی را رقم بزنیم و در روزهای برگزاری از حضور در جزیره کیش هم لذت ببریم.  

نخستین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه (کافه/ساحل) کیش به دبیری عباس نجاری و با حمایت مستقیم سازمان منطقه آزاد کیش از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ آبان ۹۷ در جزیره کیش برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.