جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷

آغاز پیش تولید «سنجرخان» در روزهای آینده

محمدحسین لطیفی در نشست نقد و بررسی سریال «پادری»

سینماپرس: مجموعه «سنجرخان» که پیشتر متن آن را مرحوم ضیاالدین دری به نگارش در آورده بود، پیش از پایان سال جاری جلوی دوربین می‌رود.

به گزارش سینماپرس، بزودی پیش تولید سریال «سنجرخان» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی سعید جلالی آغاز می‌شود. 

تصویربرداری این سریال تا پایان امسال در کردستان آغاز می‌شود و قصه به گونه‌ای تعریف شده که وجود زمستان و برف در این سریال ضروری و در راستای داستان کلی سریال است.

سنجرخان اصالتا اهل سنندج بوده است و اتفاق‌های مهم زمان او در کردستان رخ داد،  به همین دلیل لوکیشن اصلی این سریال در کردستان خواهد بود. کردستان از لحاظ بناهای تاریخی ظرفیت‌های خوبی دارد و عمارت‌هایی که اغلب شخصیت‌های داستان در آن زندگی می‌کنند هنوز محفوظ مانده و با ترمیم برخی از عمارت‌ها می‌توان از آنها استفاده کرد. اما از آنجایی که خانه شخصیت اصلی این داستان در حال حاضر در دسترس نیست، گروه تولید مشغول رایزنی‌هایی برای ساخت و یا استفاده از عمارت‌های موجود هستند چراکه تا حد امکان قصد ندارند به خارج از کردستان و حتی شهرک سینمایی بروند.

بازیگر نقش سنجرخان که می‌بایست از بازیگران کاربلد تئاتر و سینما باشد، هنوز انتخاب نشده است و با شروع پیش تولید نام او در رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

پیش از این ضیاالدین دری کارگردان و نویسنده سریال‌های کلاه پهلوی و کیف انگلیسی، متن‌های سریال «سنجرخان» را به طور کامل و در ۲۶ قسمت نوشته بود، اما متاسفانه اجل به او مهلت نداد و تهیه کننده سریال را به کارگردان دیگری واگذار کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.