یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶

از امشب؛

آغاز اجرای رسول، بزرگترین نمایش میدانی کشور

نمایش میدانی «رسول»

سینماپرس: اجرای نمایش میدانی رسول کاری از گروه نمایشی «فصل شیدایی» و به کارگردانی سعید اسماعیلی از امشب (۶ آبان ماه) آغاز می شود.

به گزارش سینماپرس، نمایش رسول به‌عنوان بزرگترین نمایش میدانی کشور از ۶ تا ۱۸ آبان ساعت ۱۹ تا ۲۱ در بوستان نوروز مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد هر شب به روی صحنه خواهد رفت. در این نمایش که حمیدرضا نعیمی، حبیب دهقان نسب و کاظم هژیرآزاد و بیش از ۱۷۰ هنرمند به روی صحنه خواهد رفت، داستان زندگی تولد تا مرگ مردی در تهران قدیم روایت می‌شود که دچار تحولات اساسی در مسیر زندگی می‌شود.

طراحی و اجرای دکورهای تاریخی از تهران قدیم از مهمترین ویژگی‌های این نمایش بزرگ میدانی است.

داستان نمایش رسول درباره شخصی به نام رسول دادخواه خیابانی تبریزی است که در تهران او را با نام رسول تُرک می‌شناختند؛ او تا اواسط دهه ۱۳۳۰ زنده بود و مزارش در جوار حرم حضرت معصومه (س) در قم است و البته درباره زندگی این شخصیت و گذشته‌اش اطلاعات دقیقی در دست نیست، جز اینکه از خانواده‌ای تبریزی بوده و از یک دوره‌ای که حدود دهه ۲۰ می‌شود به تهران مهاجرت کرده و در این شهر به عنوان یکی از گردن کلفت‌ها معروف بوده است که اهل دعوا، شرط بندی و شرخری هم بوده و دار و دسته‌ای داشته که بخشی از منطقه خیابان مولوی و از راسته بازار تا امامزاده سید ناصرالدین در قُرُقش بوده است و ...

علاقمندان به این نمایش بزرگ میدانی می‌توانند از طریق سامانه‌ موبایلی #۲۲۲۷۸۰ و از طریق تماس با شماره های ۱۳۷ و #۲۲۲*۷۸۰* و یا با مراجعه به سایت Tehran.ir  یا به‌صورت حضوری در محل اجرای نمایش نسبت به تهیه بلیت‌های این نمایش اقدام کنند.

براساس این خبر، علاقمندان در صورت تهیه سامانه‌ تلفن همراه لازم است نیم‌ساعت پیش از اجرای نمایش و در صورت علاقه‌مندی به تهیه بلیت به‌صورت حضوری یک ساعت پیش از اجرای نمایش در محل اجرا حضور یابند.

نظرات

  • صفری ۱۳۹۷/۰۸/۰۸ - ۱۴:۵۷
    0 0
    سلام مبلغ بلیط این نمایش چند تومان است؟

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.