یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳

با انتشار یک توئیت

حمایت وزیر ارشاد از دیدار با باغی نظام و انقلاب

سیدعباس صالحی

سینماپرس: پس از آنکه رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه ای سرگشاده به دیدار یکی از مراجع با یکی از رئوس اصلی فتنه ۸۸ اعتراض کرد، وزیر ارشاد با انتشار توئیتی تلویحا از این دیدار حمایت نمود.

به گزارش سینماپرس، چندی قبل تصویری از یک دیدار در تهران منتشر شد که آیت الله العظمی شبیری زنجانی را در کنار افرادی چون موسوی خوئینی، غلامحسین کرباسچی، سیدمحمد خاتمی، عبدالله نوری، عبدالمجید معادیخواه و تعدادی دیگر نشان می‌داد. پس از چند روز، آیت الله یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی نامه ای سرگشاده به این موضوع پرداخت.
نامه تند آیت‌الله یزدی خطاب به یک مرجع تقلید بخاطر دیدار با خاتمی: این دیدارها دیگر تکرار نگردد| مقام و احترام شما در سایه احترام به نظام، رهبری و شأن مرجعیت است!+واکنش وزیر ارشاد به نامه آیت الله یزدی: مراقب باشیم با دغدغه حفظ نظام، میراث تاریخی تشیع را به تاراج نسپریم
بر پایه این گزارش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،‌ متن این نامه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله شبیری زنجانی «دامت برکاته»
سلام علیکم
با احترام؛ ضمن عرض ارادت و تسلیت ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، پیرو انتشار تصاویری در فضای مجازی از حضرتعالی در کنار برخی افراد مسئله دار که برای نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری«دام ظله العالی» احترامی قائل نیستند؛ بدین وسیله به عرض می‌رساند، این موضوع ناراحتی و تعجب مقلدین و حوزویان را در پی داشته است.
لازم به ذکراست، اینجانب نیز در دو مرحله با حضرتعالی مکاتباتی در مورد برخی از مسائل دیگر داشته ام که جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکردم؛ لذا این نامه رابه ناچار به صورت سرگشاده خدمتتان ارسال ‌کردم
چگونه می‌شود، حضرتعالی که فرصتی برای ملاقات با هیات رئیسه مجمع عمومی اساتید را ندارید، فرصت می‌کنید در منزل آقایی در تهران حاضر شوید و با این آقایان ملاقات داشته باشید!.
یادآور می‌شوم مقام و احترام شما در سایه احترام به نظام اسلامی حاکم، رهبری و شأن مرجعیت است، پس لازم است این احترام و شئون مرجعیت را رعایت فرموده و ترتیبی اتخاذ فرمائید این گونه مسائل دیگر تکرار نگردد.
واکنش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نامه آیت الله یزدی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون توجه به اینکه رئیس دولت اصلاحات به موجب تصمیم قانونی شورای امنیت ملی و به سبب خیانت هایش به منافع و امنیت ملی جامعه ممنوع التصویر می باشد، با زیر سوال بردن نامه  آیت الله یزدی به طور ضمنی به حمایت از دیدار با فتنه گری پرداخت که باغی بر انقلاب و نظام اسلامی است.
نامه تند آیت‌الله یزدی خطاب به یک مرجع تقلید بخاطر دیدار با خاتمی: این دیدارها دیگر تکرار نگردد| مقام و احترام شما در سایه احترام به نظام، رهبری و شأن مرجعیت است!+واکنش وزیر ارشاد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.