شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳

نشست خبری عوامل «دلدادگان»:

پول کثیف به تلویزیون راهی ندارد / چرا سریال کره ای به سریال وطنی ترجیح داده می شود؟

سریال دلدادگان

سینماپرس: نشست خبری مجموعه تلویزیونی «دلدادگان» با حضور تنی چند از مدیران صداوسیما و عوامل سازنده اثر برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، با پایان پخش سریال «دلدادگان»، نشست‌خبری این مجموعه با حضور محمدحسین آقا زمانی به نمایندگی از مدیر فیلم و سریال شبکه سه سیما، ایرج محمدی تهیه کننده، منوچهر هادی کارگردان، بابک کایدان و مهدی محمدنژادیان نویسندگان، ملیکا شریفی‌نیا، سمیرا حسن‌پور، بهشاد شریفیان. سانیا سالاری بازیگران سریال و جعفر عبدالملکی قائم مقام شبکه سه، غلامرضا الماسی مدیر فیلم و سریال شبکه پنج، سید علی حمیدی قائم مقام سیما فیلم وحمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما در سالن فیض مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

پانته‌آ بهرام، لیندا کیانی، مسعود رایگان، آرش مجیدی، مهرانه مهین ترابی، سمیرا حسن پور، شاهرخ استخری، سیامک صفاری، ملیکا شریفی‌نیا، مسعود دلخواه، مجید پتکی، سانیا سالاری و ... از بازیگران این سریال در هر سه فصل بودند.

سریال «دلدادگان» به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی در 60 قسمت تولید و از شبکه سه سیما پخش شد.

در ابتدای این نشست، ایرج محمدی ضمن تشکر از مدیران سیما، گفت: دعایی هست که همه آحاد مردم در ابتدای صبح و آخر شب می خوانند که از خدا می خواهند عاقبت همه کارهایشان ختم به خیر شود.

از همه کسانی که از هنرمندان حمایت می کنند و مدیران سازمان که در این شرایط سخت اقتصادی دست به دست هم دادند تا این سریال ساخته شود تشکر می کنم.

وی ادامه داد: از کارگردانمان منوچهر هادی تشکر ویژه دارم. او کارگردان شناخته شده‌ای است که فیلم های سینمایی‌اش میلیاردی فروش می‌کند. زمانی که می‌خواستیم قرارداد ببندیم هادی گفت من این سریال را با دستمزد پایین می‌سازم فقط به خاطر دل مردم.

تهیه کننده این سریال افزود: اولین قراردادمان را که با هادی بستیم دلگرم شدیم. ما با پاهای بیقرار این سریال را شروع کردیم اما آنچنان دلدادگی عوامل را دیدیم تصمیم گرفتیم نام سریال را تغییر دهیم.

منوچهر هادی کارگردان این سریال ادامه داد:از همه عوامل این سریال تشکر ویژه دارم.

پس از آن عوامل سریال به پرسش اصحاب رسانه پاسخ دادند که در ابتدا محمدی در پاسخ به دلیل اصلی ترک خانم بهرام در پایان سریال، گفت: فضای مجازی عرصه جدیدی را برای مردم باز کرده و باعث شده تا مردم دقیق‌تر عوامل را به چالش بکشانند. اما توصیه من به عنوان فردی از این جامعه در مورد تمامی مسائل این است که مردم از مرز انصاف نگذرند و زود دیگران را قضاوت نکرده و از حرف‌های توهین آمیز خودداری کنند.

وی با بیان اینکه من اینستاگرام ندارم اما چیزهایی شنیدم اما نباید فضای مجازی بلای جانمان شود، افزود: سریالی موفق است که تمامی قسمت‌هایش دیده شود و پایان یک سریال یعنی دیده شدن آن. پایان قسمت آخرمان این حاشیه را به وجود آورد. همه می‌دانند که ما در شرایط بد اقتصادی هستیم و هنرمندان برای دل مردم کار کردند.

محمدی با اشاره به اینکه بضاعت مالی تلویزیون حد و حدودی دارد، خاطر نشان کرد: تمامی عوامل باید دستمزدهایشان را دریافت کنند که در این زمینه همان زمان هم تلاش مدیران سیما فیلم را می‌دیدیم اما با توجه به اینکه سریال دلدادگان بیش از ۴۰۰ لوکیشن در ورامین، شهرک غزالی و ...و همچنین بیش از ۳۰ بازیگر اصلی و ۲۰۰ بازیگر فرعی داشت، تأمین بودجه این کار واقعا سخت بود.

وی با بیان اینکه در این موقعیت اکثر عوامل پروژه از خدماتی گرفته تا کارگردان و ... با من تعامل بسیاری داشتند و شرایط اقتصادی را درک می کردند، گفت: جالب است بگویم یکی از بازیگران علاوه بر نگرفتن دستمزد مبلغی پول هم به پروژه تزریق کرد. افرادی همچون مهرانه مهین ترابی، شاهین استخری و مسعود رایگان با صبوری ما را همراهی کردند اما بازیگر نقش افسانه رویکرد متفاوتی داشت. شاید از منظر قرارداد حق با او باشد اما حضور در یک سریال همچون حضور در یک خانواده است و نباید خانواده را تنها گذاشت.

محمدی با اشاره به اینکه من تا به حال پروژه‌ای را نیمه کاره رها نکردم، افزود: ما در این سریال فقط دو هفته توقف داشتیم که ان هم برای رفتن از فصل دو به یک بود. اما متاسفانه خانم بهرام واکنش متفاوتی داشت. شاید به لحاظ قراردادی حق با او باشد اما من معتقدم حق با مخاطب است.

وی با بیان اینکه مدیریت یک تهیه کننده جایی است که در بحران‌ها بتواند گروه را مدیریت کند، گفت: دو سه بار هادی و کایدان با او صحبت کردند و حتی با دسته گل به منزلشان رفتیم اما او نپذیرفت. حتی دو بار صحنه تصادف را تکرار کردیم اما خانم بهرام نیامد. ما برای او احترام قائلیم اما دیگر نتوانستیم پروژه را تعطیل کنیم، چراکه دوستان دیگر با پروژه های دیگر قرارداد داشتند.

تهیه کننده دلدادگان با اشاره به اینکه در پایان سریال قرار بود افسانه مقابل هاتف قرار بگیرد اما او نیامد و ما بدون افسانه سکانس‌های آخر را گرفتیم، خاطر نشان کرد: پایان بندی ما این بود که افسانه دستگیر می‌شود و ادامه ماجرا را پی می‌گیریم.

وی با بیان اینکه با ترک خانم بهرام شاید سریال دلدادگان از نظر روایت داستانی شاید لطمه خورده باشه اما مضمونی نه، گفت: یادم است در سریال نرگس در میانه راه پوپک گلدره فوت کرد و مانده بودیم چه کار کنیم. سازمان گفت بودجه می‌دهیم تا از ابتدا ضبط کنید اما قبول نکردیم. مخاطب حق دارد از ما سوال کند. ما عیبی در پایان قسمت آخر ندیدیم اما شکل اجرا متفاوت شده است.

محمدی با اشاره به اینکه یکی از افتخاراتم این است که پول کثیف به تلویزیون راهی ندارد، افزود: من محتاج ۵۰ میلیون تومان بودم که منوچهر هادی این مبلغ را به من داد. خوشبختانه رضایت مردم بر اساس نظرسنجی‌ها در ارتباطات مردمی با رسانه ملی (۱۶۲) از سریال دلداگان بسیار بالا بود. اما اکنون انتقادی به تلویزیون دارم که چرا از زمان شروع پخش سریال‌ها آمار مخاطبان را اعلام نمی‌کنید؟

منوچهر هادی در ادامه درباره دلایل فعالیت زیاد عوامل این سریال در فضای مجازی گفت: ما با عوامل پشت صحنه و با هماهنگی آقای محمدی و نظر من سعی کردیم در یک ساعت مشخص به تبلیغ این سریال در فضای مجازی بپردازیم تا بیشتر دیده شویم.

من کماکان به زمان پخش سریال انتقاد دارم چرا که هرچیزی را به پخش این سریال ترجیح می دادند. چطور یک سریال کره ای به سریال وطنی ترجیح داده می شود این برای خود تلویزیون بد است که مدام ساعت پخش و بدون اطلاع رسانی تغییر می کند.

ما وظیفه خود را انجام داده ایم اما شبکه سه اگر این‌گونه می‌خواهد سریالی را پخش کند بهتر است که نکند. اگر قرار باشد این بی نظمی تکرار شود من که بچه تلویزیون هستم دیگر برای آن کار نخواهم کرد. 

در مورد پایان بندی این سریال گفت: در نبود یکی از عوامل اصلی سریال، این بهترین پایان بندی بود.

ایرج محمدی در بخش دیگری از این نشست گفت: از ابتدا قرار بود که این سریال از ابتدای پاییز آغاز شود و ما عدم آمادگی خود را برای زمان دیگر اعلام کرده بودیم. کنداکتور بستن برای شبکه سه هم به دلیل تراکم کاری بسیار سخت است اما به هرحال اعتراض منوچهر هادی هم برای بهتر دیده شدن سریال است.

پیشنهادی که من به مسئولین می دهم این است که در کنار هر سریال یک بسته فضای مجازی داشته باشند تا تغییرات را زودتر اطلاع رسانی کنند و از انتظار کشیدن مخاطب جلوگیری کنند.

منوچهر هادی در پاسخ به خبرنگار موج در خصوص چگونگی زمانبندی برای تولید زیاد در عرصه نمایش گفت: اولین شاکی ردیف اول من یکتا ناصر است گرچه من وقت باقیمانده را برای آنها می گذارم اما به او گفتم که اگر مردی را بخواهی که بیشتر وقتش را در خانه بگذراند انتخاب اشتباهی کرده ای.

اما بدون شعار باید اعتراف کنم که هدف من مردم اند و اگر از کارم مردم احساس رضایت داشته باشند به هدفم رسیده ام.

سه روز تدریس دارم. در پیش تولید یک سریال هستم و قرارداد یک فیلم سینمایی را برای سال بعد منعقد کرده ام. 

من کمی بیش فعالم و امیدوارم خدا به من انرژی لازم را بدهد تا در خدمت مردم باشم.

وی در مورد آسیب رساندن فصل یک به سایر فصل‌های سریال گفت: امروز ما هم فکر می کنیم که فصل یک باید اصلاح می شد اما از همان ابتدا نحوه روایت داستان را بسیار پسندیدم و نه تنها آنرا ریسک نمی دانستم بلکه بهترین راه همان بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.