سه‌شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷

بازسازی تهران و تبریز قدیم و کربلای ۶۱ هجری در بزرگترین نمایش میدانی کشور

طراحی صحنه و ساخت دکور نمایش «رسول» انجام گرفت

 ساخت دکور نمایش میدانی «رسول»

سینماپرس: طراحی صحنه و ساخت دکور نمایش میدانی «رسول» در سه بخش تهران و تبریز قدیم و کربلای دهم محرم سال ۶۱ هجری در ۳ هزار متر مربع در منطقه عباس‌آباد انجام گرفت.

به گزارش سینماپرس، آنه محمدی‌ایری طراح صحنه نمایش «رسول» است که این‌ روزها به همراه گروه ۳۰ نفری خود مشغول ساخت دکور نمایش «رسول» است؛ نمایشی که قرار است از ششم تا هجدهم آبان ماه در بوستان نوروز منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد روی صحنه برود.

محمدایری به لوکیشن ۱۲ هزار مترمربعی نمایش «رسول» اشاره کرده و گفت: از این فضای بزرگ نمایشی که شامل صحنه و جایگاه تماشاگران است، ۳ هزار متر مربع به صحنه نمایش اختصاص دارد و در مجموع ما سه بخش را طراحی کرده‌ و به مرحله اجرا می‌رسانیم.

مدیر صحنه سریال «در چشم باد» ادامه داد: بخشی از طراحی صحنه نمایش «رسول» در تهران قدیم رخ می دهد که در این راستا حرم امام‌زاده نصیرالدین، تکیه قنات‌آباد و بخشی از بازار را طراحی کرده و ساخته‌ایم که درست فضای سال ۱۳۱۰ هجری شمسی را تداعی می‌کند. بخش دیگر شهر تبریز است که در تبریز خیابان‌های سال ۱۲۸۰ مد نظرمان بود که این خیابان‌ها را در صحنه نمایش ساخته‌ایم. بخش سوم هم اردوگاه امام حسین (ع) در کربلا است و به نوعی واقعه محرم ۶۱ هجری را روی صحنه بازآفرینی کرده‌ایم. داستان «رسول» در این سه لوکیشن روایت خواهد شد.

دستیار صحنه سریال «روزگار قریب» درباره زمان طراحی و ساخت دکور نمایش یادآور شد: دکور را در طول ۲ ماه طراحی کردم و در ۴۵ روز به مرحله اجرا رساندیم و در این مقطع زمانی ۳۰ متخصص از خطاطان، گرافیست‌ها، آهنگران و حجم‌کاران همکاری داشتند. برخی از دکورهای نمایش متحرک هستند و قابلیت جابه‌جایی دارند مانند زندان قصر و برخی نیز به‌گونه‌ای ساخته شده که می‌تواند به مدت زیاد در همان صحنه باقی بماند و محلی برای بازدید عموم باشد.

نمایش «رسول» به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی سعید اسماعیلی کاری از گروه «شیدایی» است که به همت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد اجرای خود را از ششم آبان آغاز می‌کند. اجرای این نمایش تا ۱۸ آبان ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.