یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸

به مناسبت اربعین حسینی

برپایی «سینما اربعین» در مرز ایران و عراق/ نمایش «تنگه ابوقریب» و «به وقت شام» برای زائران کربلا

برپایی «سینما اربعین» در مرز ایران و عراق

سینماپرس: انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، طرح «سینما سیار» را با عنوان «سینما اربعین» در سه ایستگاه در مرزهای شلمچه، مهران و چزابه از ۲۷مهرماه تا ۷ آبان‌ماه ۹۷، برگزار می‌کند.

به گزارش سینماپرس، طیبه فلکیان معاون امور استان‌ها در انجمن در این خصوص عنوان کرد: «سینما سیار اربعین» توسط انجمن و سازمان فرهنگی هنری شهرداری در سه ایستگاه در مرزهای شلمچه، مهران و چزابه از ۲۷مهرماه تا ۷آبان‌ماه ۹۷ هر روز در دو سانس پذیرای زائران کربلا به عنوان تماشاگر خواهد بود. هماهنگی برگزاری این برنامه توسط ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری ریاست اداره حج و زیارت استان تهران، رئیس اداره ارشاد اسلامی مهران، معاونت فرهنگی سپاه استان خوزستان و معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه استان ایلام انجام گرفته است.

فلکیان در ادامه با اشاره به این‌که انجمن، طرح سینما سیار با هدف برآورده ساختن نیازهای شهرستان‌ها و مناطق فاقد سینما برنامه‌ریزی شده و با تجهیزات قابل حمل، فیلم‌های روز سینمای ایران را اکران می‌کند، افزود: برای اجرای برنامه‌ی «سینما اربعین» ۳ دستگاه سینما سیار به همراه اپراتور و دو نفر از مسؤولان ثابت سینما سیار، به منطقه اعزام شده‌اند و با همکاری شهرداری اقدام به برپایی چادرهای با ظرفیت ۳۰۰ نفر برای پیشگیری از طوفان و گرد و خاک احتمالی شده است؛ البته اولین اکران چزابه به دلیل بادهای شدید و گرد و غبار و عدم امکان برپایی چادر، ۲۹مهرماه انجام می‌شود.

معاون امور استان‌ها در انجمن ادامه داد: دو فیلم «به وقت شام» و «تنگه ابوقریب»، هر روز در دو سانس بعد از نماز مغرب و عشاء، اکران می‌شوند و تا کنون ۸۰۰ زائر در ۳ سانس، تماشاگر فیلم‌های «سینما اربعین» بوده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.