یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱

نشست مشترک دبیر جشنواره فیلم «مقاومت» و رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری؛

حمزه‌زاده: جشنواره «مقاومت» سازوکاری نتیجه بخش برای معرفی سینمای دفاع مقدس در عرصه بین‌الملل / لزوم حمایت از سینمای مقاومت

محمد حمزه‌زاده - محمد خزاعی

سینماپرس: محمد حمزه‌زاده در دیدار با محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» گفت: حوزه هنری و سازمان سینمایی حوزه به حسب ماموریت‌هایی که دارد حمایت معنوی و اجتماعی از این جشنواره را مورد توجه قرار می‌دهد چرا که اساسا یکی از رسالت‌های حوزه هنری ترویج و توسعه مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس است.

به گزارش سینماپرس، محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» در آستانه برگزاری این رویداد سینمایی با محمد حمزه‌زاده رییس سازمان سینمایی حوزه هنری دیدار کرد.

در این نشست مشترک درباره شناسایی راهکارهای موثر برای تبیین بهتر اهداف فرهنگی جشنواره، چگونگی تعامل با دستگاه‌ها و مراکز سینمایی کشور و همکاری برای اجرای باشکوه‌تر این رویداد بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر شد.

رییس سازمان سینمایی حوزه هنری در این دیدار با بیان اهمیت و ضرورت احیای سینما و ادبیات دفاع مقدس و لزوم بازنشر و عرضه وسیع آنها گفت: بدون تردید جشنواره «مقاومت» یکی از سازوکارهای موثر و نتیجه بخش برای معرفی سینمای دفاع مقدس در عرصه بین‌الملل و روندی که تاکنون طی کرده خوب بوده است با این حال همچنان نیازمند تقویت ابعاد پژوهشی و علمی سینمای مقاومت هستیم.

وی ادامه داد: به طور طبیعی حوزه هنری و سازمان سینمایی حوزه به حسب ماموریت‌هایی که دارد حمایت معنوی و اجتماعی از این جشنواره را مورد توجه قرار می‌دهد چرا که اساسا یکی از رسالت‌های حوزه هنری ترویج و توسعه مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس است.

حمزه زاده با اشاره به اقدامات حمایتی سازمان سینمایی حوزه هنری از آثار دفاع مقدس و مقاومت اظهار کرد: حوزه هنری در عرصه تولید متن و ادبیات دفاع مقدس، ساخت فیلم‌های سینمایی، کوتاه و مستند و به ویژه در زمینه حمایت از فیلم‌های سینمایی در اکران و پخش ویدیویی کارنامه روشن و مشخصی دارد و مهمترین دغدغه و اولویت ما در تمامی سطوح حمایت، تولید و عرضه آثار دفاع مقدس است.

رییس سازمان سینمایی حوزه هنری از تولید فیلم براساس آثار شاخص ادبیات دفاع مقدس خبر داد و گفت: از حدود پنج سال پیش این سازمان بخشی را به نام مرکز تولید متن تاسیس کرده که به اقتباس از آثار ادبی تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس می‌پردازد و در حال حاضر هشت فیلمنامه آماده از آثار انتشارات سوره مهر در این بخش وجود دارد که در صورت تامین سرمایه، تولید فیلم این آثار نیز شروع خواهد شد.

در این نشست مشترک محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره «مقاومت» به تشریح ابعاد برگزاری این دوره جشنواره پرداخت و عنوان کرد: «مقاومت» جشنواره‌ای است که از لحاظ ماهیت، هویت و مانیفست اهمیت دارد و نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

وی ادامه داد: این جشنواره از سال ۶۲ در بحبوحه روزهای جنگ توسط بچه‌های دلسوزی شکل گرفته است که دور هم جمع شدند و حرکتی با عنوان جشنواره فیلم دفاع مقدس را برپا کردند تا آثاری با موضوع انقلاب و دفاع مقدس تولید و مورد حمایت قرار بگیرد و امروز این امانت به ما رسیده است.

به گفته خزاعی، جشنواره‌ای با این نگاه، گستردگی و سطح کیفی در خاورمیانه و آسیا نداریم و در دنیا هم جشنواره‌های مشابه بیشتر با رویکردهای متفاوت از این جشنواره برگزار می‌شوند حتی بسیاری از آنها تلاش دارند رابطه مسالمت آمیز اسراییل و فلسطین را نشان دهند، برجسته کنند و نگاه استراتژیک در سینمایشان کمتر به چشم می‌خورد.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» در پایان این نشست عنوان کرد: حوزه هنری در ادوار مختلف برگزاری جشنواره همیشه در کنار ما بوده است و قطعا با پشت‌گرمی و حمایت مراکزی چون حوزه هنری این رویداد موفق‌تر و تاثیرگذارتر برپا می‌شود.

نظرات

  • حسن نزاد ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۲۲:۵۹
    0 0
    آرزوی توفیق روز افزون برای تهیه کننده شجاع ومعتقد این روزها ی ایران اقای خزاعی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.