شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴

نیکخواه آزاد:

جشنواره فیلم رشد به دنبال تقویت تولید آثار آموزشی است

وحید نیکخواه آزاد

سینماپرس: دبیر چهل‌وهشتمین جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد گفت: این جشنواره باید فرصتی فراهم کند تا موضوع کیفیت و کمیت تولید فیلم های آموزشی بررسی و جایگاه آن در نظام آموزشی کشور تقویت شود.

به گزارش سینماپرس، وحید نیکخواه آزاد اظهار داشت: عنوان رسمی این رویداد فرهنگی، جشنواره فیلم های «علمی، آموزشی و تربیتی» است. با این حال و بر خلاف این عنوان، جشنواره رشد در سالیان اخیر در بخش فیلم‌های داستانی که عمدتاً فیلم های تربیتی به حساب می آیند، غنی‌تر بوده و حضور فیلم‌های علمی و آموزشی باکیفیّت در آن به مرور کم‌رنگ شده است.

وی با اشاره به اینکه باید موانع ساخت فیلم های علمی و آموزشی شناخته و رفع شود، ادامه داد: در این دوره از جشنواره در صددیم فرصت ها و تهدیدهای این امر را بررسی و توجّه مسئولان را به آن جلب کنیم و شخصاً امیدوارم که در سال های آینده با وضعیّت بهتری مواجه باشیم.

دبیر چهل‌وهشتمین جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد، گفت: شعار جشنواره رشد، «دانش در آینه ی تصویر» است و این جشنواره هنگامی به چشم انداز آرمانی خود نزدیک می شود که بتواند مجموعه‌ای از فیلم‌ها را در راستای اهداف و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش عرضه کند. 

نیکخواه آزاد با تاکید بر اینکه سعی کرده‌ایم امسال فیلم‌هایی که به سه سرفصل علمی، آموزشی و تربیتی ارتباط مستقیم دارند، در جشنواره حضور پررنگ تری داشته باشند، افزود: با توجه به اهمیت تولید فیلم‌های آموزشی، برگزاری گفتگوها و میزگرد‌هایی در این خصوص را برنامه ریزی کرده ایم که در کنار نمایش فیلم ها به طور گسترده به آنها خواهیم پرداخت.

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد را از ۲۵ آبان تا ۲ آذر ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.