یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷

یادی از بزرگان درگذشته در شبکه‌های تلویزیونی

ضیاءالدین دری - عزت‌الله انتظامی

سینماپرس: شبکه‌های سیما در برنامه‌هایی جداگانه به زنده‌یاد «ضیاءالدین دری» کارگردان ارزشمند و «عزت‌الله انتظامی» بازیگر پیسشکوت می‌پردازند.

به‌ گزارش سینماپرس، به مناسبت درگذشت ضیاءالدین درّی کارگردان فقید سینما و تلویزیون، مستند «دکوپاژ» امروز ۲۸ مرداد روی آنتن می‌رود.  

این مستند آثار و زندگی حرفه‌ای خالق مجموعه‌های تلویزیونی «کیف انگلیسی» و «کلاه پهلوی» را به تصویر می کشد. در این مستند زنده‌یاد سید ضیاءالدین دری، خود راوی زندگی و فعالیت‌های هنری‌اش می‌شود.  

مستند «دکوپاژ» به تهیه‌کنندگی سید مازیار هاشم و کارگردانی مهدی زنگنه امروز حوالی ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش می شود.

آی فیلم

همچنین شبکه آی‌فیلم امشب ۲۸ مرداد برنامه «خارج از کادر» با حضور زنده‌ یاد ضیاءالدین دری را روی آنتن می‌برد.

مستند «خارج از کادر» که سال گذشته میزبان زنده‌ یاد ضیاءالدین دری شده بود، بازپخش این برنامه را امشب به‌ بهانه بزرگداشت یاد این کارگردان پیشکسوت کشورمان روانه آنتن می‌کند.

«خارج از کادر» امشب ساعت ۲۲:۳۰ از آنتن کانال فارسی آی‌فیلم به‌ نمایش گذاشته می‌شود.

«برداشت آخر» انتظامی و دری در شبکه ۴

شبکه چهار سیما نیز در پی درگذشت عزت الله انتظامی و سید ضیاءالدین دری ویژه برنامه ۲ قسمتی «برداشت آخر» را روی آنتن می‌برد.

«برداشت آخر» به تهیه‌کنندگی میرمحمدحسین رضوی در ۲ قسمت از امشب از ساعت ۲۳ تا ۲۴ در مدت زمان ۶۰ دقیقه به صورت زنده روی آنتن می رود.

به گفته رضوی، برنامه امشب به زنده یاد عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون اختصاص دارد و در این برنامه که اجرای آن را امیرشهاب رضویان برعهده دارد با سه شخصیت سینمایی و فرهنگی درباره شخصیت و آثار هنری این بازیگر به گفتگو می پردازند.

وی افزود: پخش بخش هایی از گفتگوی فریدون جیرانی با زنده یاد انتظامی در برنامه «دو قدم مانده به صبح» شبکه چهار، گزارشی از مراسم تشییع پیکر این هنرمند و مستندی ساخته حسین منصوری درباره این شخصیت هنری از جمله بخش هایی است که در برنامه امشب پخش می شود.

رضوی عنوان کرد: دومین قسمت از برنامه «برداشت آخر» که دوشنبه شب ۲۹ مرداد روی آنتن می رود به کارگردان سینما و تلویزیون زنده یاد سید ضیاءالدین دری اختصاص خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.