پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹

مخالفت معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با تصمیم شورای صنفی نمایش در خصوص نمایش ۳ فیلم در تاسوعا و عاشورا

هیهات

سینماپرس: درپی پیشنهاد اخیر رییس شورای صنفی نمایش مبنی بر اکران فیلم‌های مناسبتی در ایام تاسوعا و عاشورا به سینمادارها، حبیب ایل‌بیگی گفت: ضمن احترام به پیشنهاد شورای صنفی نمایش که توجه به فیلم‌های دفاع مقدسی وعاشورایی دارد، با اکران فیلم در ایام تاسوعا و عاشورا موافق نیستم.

به گزارش سینماپرس، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با اشاره به پیشنهاد اخیر شورای صنفی به سینماداران مبنی بر این‌که هر سینماداری تمایل داشته باشد می‌تواند فیلم مناسب این ایام را در تاسوعا و عاشورا اکران کند، ادامه داد: ‌اغلب سینماداران موافق اکران فیلم در این روزها نیستند، چون خوب می‌دانیم عاشقان آقا عبدالله حسین (ع)علاقه‌مند به شرکت در مراسم عزاداری هستند و فرصت حضور در سینما را نخواهند داشت.

او افزود: ضمن دعوت از مردم برای حضور در هیئت‌های عزاداری، تاکید می‌کنیم که سینماها در ایام عاشورا و تاسوعا تعطیل خواهند بود.

به گزارش ایسنا، شورای صنفی نمایش پیشنهاد اکران فیلم‌هایی را مانند هیهات، اروند، کربلا جغرافیای یک تاریخ، در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی داده بود، اما با اعلام این مسوول سینمایی، اکران این فیلم‌ها در روزهای تاسوعا و عاشورا منتفی خواهد بود.