سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۸

در گفتگو با سینماپرس عنوان شد؛

جدیدترین خبرها از وضعیت جسمانی « داود رشیدی»/ برومند: این روزها امکان حضور در عرصه هنری وجود ندارد

اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر شهر

سینماپرس: احترام برومند بازیگر سینما و تلویزیون و همسر داود رشیدی هنرمند پیشکسوت سینمای ایران در مورد وضعیت فعلی خود و همسرش گفت: فضای فرهنگی این روزها با ذهنیات ما هیچ همخوانی ندارد و از این رو امکان حضور ما در سینما و تلویزیون دیگر مانند گذشته فراهم نیست.

بازیگر فیلم سینمایی «دیشب باباتو دیدم آیدا» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: متأسفانه در کشور ما شرایط به گونه ای است که هر هنرمندی زمانی دارد و بعد از گذر از یک محدوده سنی دیگر امکانی برای ادامه فعالیت و حضورش در حیطه فعالیت خود برایش فراهم نیست.

وی در مورد وضعیت فعلی همسرش داوود رشیدی بازیگر پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر کشور گفت: آقای رشیدی پس از سال ها حضور در سینما و تلویزیون کشور هرآنچه را می توانستند برای اعتلا و ارتقای هنر انجام داده اند و اینک به دلیل شرایط جسمانی امکان حضور در هیچ یک از عرصه های هنری برایشان فراهم نیست و تنها به استراحت مشغول هستند.

وی در ادامه تأکید کرد: از سوی دیگر فضای ذهنی ما با آنچه امروز در عرصه فرهنگ و هنر شاهد هستیم تفاوت بسیار زیادی دارد و به این دلیل حتی اگر پیشنهادی هم برای کار باشد ما نمی توانیم خود را با آنچه امروز به عنوان برنامه در تلویزیون و یا فیلم در سینما به خورد مخاطبان می دهند تطبیق دهیم و در آن ها حضور پیدا کنیم. متأسفانه هنر دیگر جایگاه اصلی خود را از دست داده و امیدی هم به بهبود آن نیست؛ البته در این میان برنامه سازانی هم پیدا می شوند که به دلیل خرد و بینش خود هنرمند را مجذوب به حضور در برنامه هایشان می کنند.

این بازیگر ادامه داد: به عنوان مثال منصور ضابطیان یکی از همان افراد باسواد و با دانشی است که هر شخصی از بودن در کنار او لذت می برد و از همین رو است که در حال حاضر پیشنهاد همکاری با وی را در برنامه «۱۰۰ برگ» که برای شبکه چهارم سیما تولید می شود پذیرفته ام و پیش از این تجربه همکاری بسیار خوبی با وی در برنامه «رادیو هفت» داشتم.

وی سپس به فعالیت های جدید سینمایی خود اشاره کرد و گفت: به تازگی بازی در دو فیلم سینمایی «قشنگ و فرنگ» به کارگردانی وحید موسائیان و «در سکوت» به کارگردانی ژرژ هاشم زاده را به پایان رسانده ام که احتمالاً اولین حضور هر دوی این آثار در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

این مجری پیشکسوت تلویزیون افزود: حضور در فیلم آقای هاشم زاده که از سالیان بسیار دور آشنایی نزدیکی داشتم برایم تجربه بسیار دل انگیزی بود و بیش از هرچیز حضور هنرمندان نامی و طراز اولی همچون فاطمه معتمدآریا، سعید پورصمیمی، ویشکا آسایش، پانته آپناهی ها و... مرا به حضور در این اثر سینمایی ترغیب کرد.