سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

گروکشی دولت و فشار بر فعالان عرصه فرهنگ و هنر/۲

پژمانفر: دولت آقای روحانی به اندازه ای دارای مسأله است که می توان بیش از ۱۰۰ فیلم و سریال مانند «گاندو» تولید کرد/ تصمیم دولت، رفتن به سمت استبداد و غیرقانونی است

نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

سینماپرس: حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پی شنیده هایی مبنی بر قطع بودجه صدا و سیما گفت: دولت آقای روحانی به اندازه ای دارای مسأله است که می توان راجع به آن بیش از ۱۰۰ فیلم و سریال مانند «گاندو» تولید کرد؛ ما در این دولت چهره های خطرناکی را شاهد هستیم که مانند مار خوش خط و خال خودشان را زیبا نشان دادند اما بارها منافع ملی را به خطر انداختند و همین ها ترس دارند که عملکردشان در قالب فیلم و سریال به تصویر کشیده شود.

این نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: آن چه در سریال «گاندو» پخش شد رونمایی از واقعیت هایی بود که برای آحاد افراد جامعه پنهان بودند؛ این سریال توانست مردم را از واقعیت های پیرامون خودشان مطلع کند. این حق مردم است که بدانند در جامعه چه اتفاقاتی رخ می دهد و چه مسائلی وجود دارد، چرا که زندگی آن ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم با تصمیمات مسئولان عجین شده است.

وی با بیان اینکه محتوای این سریال به برخی افراد در دولت برخورده تصریح کرد: کسانی که نسبت به این موضوع این سریال اظهار ناراحتی کرده اند باید علت ناراحتی شان پیدا شود؛ ما هیچ یک حق نداریم به دلیل مسائل شخصی جامعه را از دانستن و آگاهی داشتن محروم کنیم. این افرادی که راجع به این سریال گلایه داشته اند متهم هستند و اتهامات مشابهی دارند و ترس شان از این است که اگر این چنین شفاف سازی هایی نهادینه شود پرونده شان برای همه مردم «رو» شود!

پژمانفر در پاسخ به این سوأل که آیا تصمیم دولت برای قطع بودجه سازمان صدا و سیما قانونی است یا خیر اظهار داشت: تصمیم دولت، رفتن به سمت استبداد و غیرقانونی است؛ دولت نباید به سمتی برود که فضای تک صدایی در کشور ایجاد کند؛ اینکه ما بگوییم در رسانه ها کسی حق ندارد برخلاف نظر ما نظر بدهد امری به شدت غیرمنطقی و غیرقانونی است و قطعاً به سرانجام نخواهد رسید.

اخبار مرتبط