رسانه ملی

کل اخبار:525

 • داود میرباقری ۱۳۹۷-۰۴-۱۸ ۱۸:۵۳

  تکذیب بازی شهاب حسینی در نقش "سلمان فارسی"

  تسنیم: سریال الف ویژه رسانه ملی هشتمین پروژه داود میرباقری است که به گفته مدیر تولید کار این روزها مراحل پایانی نگارش خودش را سپری می‌کند و بعد از پیش تولید، جلوی دوربین می‌رود.

 • اکبر نبوی ۱۳۹۷-۰۴-۱۸ ۱۵:۱۸

  یادداشت اکبر نبوی درباره پخش اعترافات یک رقاصه

  سینماپرس: اکبر نبوی درباره پخش فیلم اعترافات یک رقاصه اینستاگرامی از رسانه ملی، یادداشتی منتشر کرد.

 • سید ضیاءالدین دری ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۲۱:۵۶

  سید ضیاءالدین دری:

  می‌خواهم فیلمی جهانی برای رئیسعلی دلواری بسازم/ ریزش مخاطب به دلیل عقب بودن مدیریتی است که خودش توان کافی را ندارد + فیلم

  سینماپرس: کارگردان سریال «کیف انگلیسی» گفت: یک جوان مستعد نمی‌تواند وارد این رسانه شود و اگر هم وارد شود باید تاوان مالی سنگینی بدهد. بنابراین انتظار نمی‌رود که در تلویزیون اتفاق خاصی رخ دهد.

 • محمدحسین لطیفی ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۸

  محمدحسین لطیفی:

  معرفت حلقه مفقوده سینمای ایران / فیلمنامه‌نویس خوب نداریم/ خدا را شکر که از شورای پروانه نمایش بیرون رفتم

  سینماپرس: «محمدحسین لطیفی» عنوان کرد: کار خواجه نصیرالدین توسی سال‌هاست که روی زمین مانده و کماکان تلویزیون به من زنگ می‌زنند و کارهای دیگری پیشنهاد می‌کنند؛ من اصلاً ترجیح ندارم این نوع کارها را انجام بدهم، اگر تجربه‌ای دارم می‌خواهم صرف کارهای فاخری چون خواجه نصیر کنم.

 • جلسه شورای مدیران معاونت سیما ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۰

  توجه به دستاوردهای بسیج در دستور کار سیما

  سینماپرس: به منظور ارتقای برنامه های حوزه بسیج، تبیین برنامه ای جامع در زمینه نهادینه سازی فرهنگ بسیج در دستور کار مرکز طرح، برنامه و ارزیابی سیما قرار گرفت.

 • رسانه ملی-تلویزیون ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۰:۲۲

  تکذیب ماجرای دریافت ارز دولتی و واردات ذرت توسط رسانه ملی

  سینماپرس: ادعاهای مطرح‌شده درباره شغل تازه صداوسیما که برخی از رسانه‌ها به آن پرداخته و اعلام کرده‌اند رسانه ملی ذرت با دریافت ارز دولتی وارد می‌کند، سندیت ندارد.

 • علی دارابی ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۶:۱۴

  معاون امور استان های رسانه ملی:

  شبکه‌های استانی زبان مردم باشند / مدیران جهادی صدا و سیما در خط مقدم جنگ نرم و مبارزه رسانه‌ای

  سینماپرس: علی دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما بیان کرد که کارویژه‌ شبکه‌های استانی باید این باشد که مردم خودشان، اعتراضات خودشان، غم و شادی خودشان را در شبکه استانی ببینند و این یک راهبرد است.

 • برنامه «۲۰۱۸» ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۲۱:۰۸

  مجری‌سالاری در رسانه ملی تا کجا ادامه پیدا می‌کند

  فوتبال در سیما می‌تواند بدون فردوسی‌پور اخلاقی‌تر باشد!

  روزنامه جوان: عادل فردوسی‌پور با اینکه سال‌هاست تجربه اجرای برنامه زنده را دارد به تازگی گرایشات تازه‌ای از خود نشان می‌دهد و در ویژه‌برنامه جام جهانی با اتخاذ ادبیاتی دون شأن مخاطب ملی عنوان می‌کند.

 • تصویر تلویزیون ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۲۰:۳۱

  نگاهی به عملکرد برخی کارگردانان در رسانه ملی

  تلویزیون حیاط خلوت سینما است؟!

  سینماپرس: کارگردانی که در تلویزیون مشغول به فعالیت می­ شود باید نیک بداند که از جیب یک ملت برایش هزینه می ­شود و در نتیجه باید نسبت به کارش تعهد و حساسیتی مضاعف داشته باشد. شایسته نیست در رسانه ­ای که عامه مردم مخاطبانش هستند و همه هم در آن شریک و سهیم، کار فاقد ارزش و کفایتی تولید و به همین مردم عرضه شود.

 • جبار آذین در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۲۰:۲۱

  جبارآذین:

  رسانه ملی امروزه درخدمت اسپانسرها و بازار تجارت آنهاست

  سینماپرس: روسای سیما، پیوسته و بویژه درسالیان اخیر، مهمترین دلیل مردم گریزی ازتلویزیون را کمبود بودجه برای تولید آثارخوب عنوان می کنند و ابدا سخنی از ناکارآمدی ونقش فقرتخصص خود در تولیدات بد و ضعیف سیمانمی گویند و با فرافکنی، مقصراین اوضاع را عامل بیرونی و مشکل مالی معرفی می کنند.

 • برنامه های رمضانی ۱۳۹۷-۰۴-۰۳ ۱۴:۲۴

  رئیس مرکز پژوهش و افکارسنجی صداوسیما:

  تلویزیون در ماه رمضان حدود ۷۶ درصد مخاطب داشت/ «ماه عسل» پربیننده ترین برنامه

  سینماپرس: نشست خبری آخرین نتایج و آمار مخاطبان برنامه های ماه رمضان با حضور علی طلوعی ـ رییس مرکز پژوهش و سنجش سازمان صداوسیما ـ صبح امروز سوم خرداد ماه در صداوسیما برگزار شد.

 • تصویر تلویزیون ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۲۰:۵۱

  مازیار معاونی:

  تلویزیون، رسانه روز تلقی نمی‌شود/ سریال‌ها ماندگار ساخته نمی‌شوند!

  سینماپرس: رسانه ملی باید جبر زمانه را بپذیرد و خودش را در معرض رقابت نابرابر با فضای مجازی، شبکه نمایش خانگی و ماهواره قرار ندهد، از ساختن خطوط قرمز ساختگی فاصله بگیرد و دست آشتی خود را به‌سمت مجموعه‌سازان خلّاق، دراز کند.

 • مرتضی میرباقری ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۶

  توضیح میرباقری درباره حواشی ویژه برنامه ۲۰۱۸؛

  ممنوعیت حضور چهره‌های پرخرج خارجی ابلاغ شده بود

  سینماپرس: در پی لغو حضور کارلوس پویول در ویژه برنامه ۲۰۱۸ و حواشی بوجود آمده در این باره میرباقری، معاون سیمای رسانه ملی توضیحاتی داد.

 • مکارم شیرازی ۱۳۹۷-۰۴-۰۱ ۲۲:۱۱

  توصیه آیت الله مکارم شیرازی به رئیس رسانه ملی

  سینماپرس: آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با رئیس و جمعی از معاونان و مدیران ارشد رسانه ملی بیان کرد: سریال‌های مذهبی همچون امام علی(ع)، امام حسن(ع)، امام رضا(ع)، حضرت یوسف، مختارنامه و... آن‌چنان تأثیرگذار و جهانی شده‌اند که هیچ‌گاه کهنه نمی شوند و امیدواریم دوباره ساخت این سریال‌ها را از سر بگیرید.

 • مستند در جستجوی وطن شرقی ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۱۷:۳۱

  «در جستجوی وطن شرقی» به تدوین رسید

  سینماپرس: کارگردان مستند «در جستجوی وطن شرقی» که به زندگی «ادوارد سعید» می پردازد، از گذراندن مراحل بازبینی و تدوین این اثر خبر داد.

 • مجید قناد در مراسم ختم زنده یاد دنیا فنی زاده ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ ۱۴:۲۶

  مجید قناد:

  اسپانسرها با کودکانه‌ها کاری ندارند/ مسئولان، کودکان را دریابند

  تسنیم: مجری برنامه‌های کودک و نوجوان گفت: برنامه‌ "فیتیله جمعه تعطیله" را همچون فرزندی به سن ۸ سال رساندم و به دلایلی از تیم جدا شدم؛ همگان دیدند که چه بلایی به سر این بچه ۸ ساله آمد که با آن وضعیت از کنداکتور تلویزیون خارج شد.

 • جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۱۹:۳۶

  اقدامات فنی صداوسیما برای پوشش رقابت های جام جهانی

  سینماپرس: قائم مقام معاونت توسعه و فناوری رسانه، با تشریح اقدامات فنی انجام گرفته برای پوشش مناسب بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ از تشکیل ستادی برای نظارت بر پوشش کامل و حداکثری این بازی ها خبر داد.

 • جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۸:۱۴

  جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛

  آیا بازی ایران و اسپانیا پخش می‌شود؟

  مهر: به دلیل مشکل در مسیر پرداخت رقم قرارداد به شرکت دارای حق پخش بازی های جام جهانی فوتبال، پخش زنده بازی ایران و اسپانیا از تلویزیون در گرو همکاری سریع بانک مرکزی است.

 • سریال «دستت را به من بده» ۱۳۹۷-۰۳-۲۶ ۱۶:۱۲

  «رهایم نکن»؛ سریالی پر از صحنه‌های دلخراش و تلخ و اندوه‌بار

  سینماپرس: سریال «رهایم نکن» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور پر است از اتفاقات ناگوار و تلخ که اصلاً مناسب برای پخش در صدا و سیما نیست چه برسد به ماه رمضان و این که چرا باید این همه تلخی و اتفاق ناگوار برای جامعه‌ای که خود درگیر مسائل اقتصادی و اتفاقات ناگوار اخیر و ... است از رسانه ملی پخش شود؟

 • سریال های رهایم نکن-بچه مهندس-سر دلبران-ماه مبارک رمضان ۱۳۹۷-۰۳-۲۶ ۱۱:۵۷

  نقد شفاهی سریال های رمضان ۹۷؛

  آذین: «آنتن پرکن» بهترین واژه برای توصیف سریال های رمضانی است!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با پخش سریال های «رهایم نکن» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، «بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری و «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی در ماه مبارک رمضان که صدای اعتراض و انتقاد بسیاری از مخاطبان رسانه ملی و منتقدان را درآورده است گفت: نمره ای که سریال های پخش شده در ماه رمضان امسال از آن خود می کنند آنقدر اندک است که تنها می تواند عنوان سریال های آنتن پرکن سیما و باری به هر جهت را به خود اختصاص دهد. مدیران و مسئولان صدا و سیما باید از نو سیمای جمهوری اسلامی ایران را منطبق با خواست مردم و سلیقه های جامعه بازسازی و متحول کند.

 • تلویزیون-رسانه ملی ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۲۲:۱۵

  حضور بازیگر منتسب به فرقه ضاله در رسانه ملی

  کیهان: در کمال ناباوری یک بازیگر منتسب به فرقه‌ای ضاله در یکی از سریال‌های ماه مبارک رمضان به ایفای نقش پرداخته است. اتفاقی که بی‌شک ابعاد یک مصداق از نفوذ فرهنگی را مشخص خواهد کرد.

 • آرشیو صداوسیما ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۹:۳۱

  آرشیو صداوسیما چطور به دست ضدانقلاب می رسد؟

  سینماپرس: انتشار بخشی از گفت‌وگوی پخش‌نشده «دور همی» با ناصر ملک‌مطیعی بحث‌های سابق درباره سازوکار دسترسی به آرشیو تلویزیون را زنده کرد.

 • ماه چهره خلیلی ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۱

  ماه‌چهره خلیلی:

  ملاک انتخاب هنرمندان تعداد فالوورها نباشد! / گوی و میدان را از سلبریتی‌ها باید گرفت

  سینماپرس: ماه‌چهره خلیلی با گلایه از سلیقه‌ای عمل کردن برخی از مدیران دنیای تصویر و تهیه‌کنندگان تلویزیونی، گفت: امیدوارم در فضای تلویزیون هوشمندانه و حرفه‌ای عمل کنیم و هنرمندانی را به تلویزیون بیاوریم که براساس هنرمندی و اخلاق حرفه‌ای‌شان به اینجا رسیده‌اند و نه مسائل دیگر که محتوایی برای مخاطب نخواهد داشت.

 • حمید شاه آبادی ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۳

  معاون صدای رسانه ملی:

  از دولت انتظار داریم رسانه ملی را دریابد / سهم جوانان انقلابی از آنتن به اندازه انتظارات رهبری نبوده است

  سینماپرس: شاه‌آبادی با اشاره به در مضیقه بودن رسانه ملی، تأکید کرد: در رسانه ملی دچار محدودیت‌های مالی سنگین هستیم و این انتظار را از دولت جمهوری اسلامی داریم که فضای مالی سازمان صداوسیما را به گونه‌ای قرار ندهند که دست نیاز به سوی حمایتگرها و اسپانسرها دراز شود.

 • برنامه «ماه عسل» ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۷

  ادامه حواشی ماه عسل / نامه جمعی از پزشکان

  سینماپرس: در ادامه حواشی برنامه ماه عسل در روزهای گذشته، این بار جمعی از پزشکان در اعتراض به این برنامه و موارد طرح شده در آن شامل تولید واکسن و ارائه آموزشهای جنسی از دوران کودکی نامه ای خطاب به وزیر بهداشت منتشر کردند.

 • برنامه «ماه عسل» ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۶

  به علت نبود اتاق فکر و گروه‌های کارشناسی در برنامه‌های تلویزیونی رخ می‌دهد

  دروغگویی روی آنتن زنده رسانه ملی!

  سینماپرس: با وجود گذشت چند روز از ماجرای طرح مسائل کذب در جهت تبلیغ مشکوک یک واکسن خاص در برنامه «ماه عسل» شبکه‌ سوم سیما، هنوز هیچ واکنشی از سوی مراجع قضایی صورت نگرفته است.

 • مستند «دوران ترامپیسم، جنگ بازاریابی» ۱۳۹۷-۰۳-۲۰ ۲۲:۱۵

  بررسی شیوه جنگ اقتصادی ترامپ در یک مستند

  سینماپرس: با پایان تدوین، صداگذاری و جلوه‌های ویژه مستند «دوران ترامپیسم، جنگ بازاریابی»، این اثر که پژوهشی پیرامون اقتصاد سیاسی دوران ریاست ترامپ بر آمریکا است، آماده پخش شد.

 • محمدحسین رنجبران ۱۳۹۷-۰۳-۲۰ ۱۳:۴۸

  توضیحات مدیرکل روابط عمومی صداوسیما درباره نامه موسوم به جامعه مدرسین

  سینماپرس: به دنبال انتشار صحبت های یک مجری سابق رسانه ملی و نامه ای منتسب به جامعه مدرسین درباره ضعف برنامه های صداوسیما، محمدحسین رنجبران به عنوان مدیرکل روابط عمومی این سازمان توضیحاتی ارائه داد.

 • مهران مدیری در برنامه دورهمی ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۹:۰۷

  تهیه کننده دورهمی عذرخواهی کرد

  سینماپرس: به دنبال انتشار قسمت هایی از برنامه پخش نشده دورهمی با حضور ناصر ملک مطیعی در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی، تهیه کننده این برنامه عذرخواهی کرد.

 • سریال بازگشت ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۷:۱۵

  اعتدالی که از آن یاد می شود بیشتر محافظه کاری است

  سینماپرس: کارگردان مجموعه تلویزیونی «بازگشت» گفت: «متاسفانه امروزه چه در تلویزیون و چه در سینما گویی فقط کسانی که اعمال نفوذ دارند کار خود را پیش می برند.»