نمایش همه
 • حجت اله ایوبی ۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۵:۵۲

  فرافکنی از نوع ایوبی؛

  وقتی دستان یک مدیر سینمایی از آثار ارزشی خالیست!/ آیا سینمای جهان دو قطبی است؟

  سینماپرس: وقتی یک مدیر سینمایی در کارنامه فعالیت خود آثار ارزشی و حمایت از آن را نمی یابد، به ناچار مجبور می شود در یک مراسم ارزشی، با فرافکنی و غلو گویی همیشگی و با استفاده از دلیلی غیر منطقی، سینمای جهان را دوقطبی بنامد. اگر رییس سازمان سینمایی در پی قطب سازی برای سینمای ایران می باشد، بهتر است به پشت سر خود نگاهی دوباره بیندازد و ببیند برای سینمای ارزشی و آرمانی انقلاب اسلامی به واقع چه کرده است!؟

 • جمهوری اسلامی و چماق جنگ و انزوای جهانی ۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۱۲:۲۳

  پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو (۱۰)

  جمهوری اسلامی و چماق جنگ و انزوای جهانی/ از افراطی خواندن انقلابیون و جا انداختن لفظ کاسب تحریم تا آرزوهایی برای آینده در سریال ۲۴

  بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (۱۰)

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ اگر فصل ۸ سریال ۲۴ یک پروژه آینده نگارانه باشد، که هست، باید بتواند اجزای سناریوی خویش را به درستی تعریف کرده و آنها را در مسیر تحقق آینده مطلوب بکار ببرد. حامیان و سازندگان ۲۴ به خوبی می دانند اجرای سناریویی که تعریف کرده اند بدون مانع نخواهد بود. نمی توان به سادگی انتظار داشت مقامات ایرانی پای توافقی که موردپسند ایالات متحده است را امضاء کنند و یا مردمی که چندین دهه انواع فشارها و دشمنی ها را تحمل کرده اند یکباره نگاه مثبتی به امریکا پیدا کنند، همچنین جریان میانه رو با وجود نیروهای انقلابی چطور می تواند قدرت را در دست بگیرد؟

 • سینمای متعهد و عهدنامه های ننگینی که همچنان ادامه دارد ۱۳۹۵-۰۵-۱۹ ۱۱:۲۴

  سینمای متعهد و عهدنامه های ننگینی که همچنان ادامه دارد

  سینماپرس: آرین اقبال افسری/ سینمای ایران نه تنها حاضر نیست امضاهای ذلیلانه دو قرن اخیر را یادآوری کرده و به علل منتج به آنها بپردازد، بلکه حتی چشم خود را بر روی امضاهای مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، حقوقی و ... دهه های اخیر همچون کرسنت نیز بسته است. البته تنها نباید به سینماگران خرده گرفت، شاید ایراد اصلی به کسانی باشد که با وضع قوانین سلیقگی و اولویت دادن به علقه های جناحی و حمایت از سینمای روشنفکری چشمه خلاقیت سینماگران را خشکاندند.

 • رسالت گمشده ۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۱:۵۲

  رسالت گمشده (۵)

  صنعت سینمای ایران و یک دهه مدیریت مرموز فرهنگی/ چگونه تفکرات چپ سوسیالیسیتی یک شبه به روشنفکری راستِ لیبرال بدل شد!؟

  سینماپرس: دکتر موسی اسماعیل نژاد/ مدیریت مرموز جریان حاکم فرهنگی کشور در دهه ی اول انقلاب را می توان به عنوان اصلی ترین عامل بازدارنده عرصه ی عمومی فرهنگ و هنر و بالاخص صنعت سینمای ایران در مسیر آرمانی انقلاب اسلامی دانست؛ انقلابی که با دمیدن روح عزت و خودباوری در ملت ایران که پس از دو قرن استعمار فرهنگی به ملتی تحقیر شده، بی اعتماد و ناامید تبدیل شده بود، ایشان را زنده کرد و شوق و شور پیشرفت و سازندگی را در مردم سراسر کشور و به ویژه جوانان بر انگیخت.

 • بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (9) ۱۳۹۵-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۱

  پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو (۹)

  جمهوری اسلامی مطلوب سریال ۲۴/ بررسی میزان انطباق راهکارهای ارایه شده برای آینده مطلوب در فصل ۸ با فضای رسانه ای موجود

  بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (۹)

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ اگر جمهوری اسلامی کامستان نمادی از جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شود، هم اکنون تحقق سناریوی به تصویر درآمده در ۲۴ در چه مرحله ای قرار دارد؟ آیا در رسانه های مکتوب و مجازی جمهوری اسلامی پیرامون دو پیش شرط اساسی تحقق سناریو که پیشتر به آنها اشاره شد (انزوای جهانی و ضعف اقتصادی)، نشانه ای به چشم می خورد؟ با رجوعی مختصر به آرشیو انبوه تولیدات رسانه ها می توان به مستنداتی از فضای پیش و پس از توافق هسته ای دست پیدا کرد که وجوه اشتراک فراوان فضای رسانه ای کشور با آینده مطلوب سازندگان فصل ۸ سریال ۲۴ را نمایان می کند!

 • سینمای کودک-تارزن و تارزان-کلاه قرمزی و سروناز-خونه مادربزرگه-دزد و پری-یکی بود یکی نبود-عملیات مهدکودک-اتل متل توتوله-سفر جادویی ۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۱۱:۴۲

  نگاهی به وضعیت سینمای کودک و نوجوان/ بخش پایانی

  مرگ سینمای کودک با سوء مدیریت سینما و سطحی نگری فیلمسازان/ بررسی عواملی که باعث نابودی سینمای کودک و نوجوان شده است

  سینماپرس: سیدرضا منتظری/ در بخش نخست گذری شد بر آفات مرگباری که سینمای کودک را به اضمحلال کشانده است و در ادامه معضلات دیگر سینمای کودک بررسی شده است. اما جالب آنکه اینک کمتر از ۶ ماه مانده تا برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان هیچگونه خبری از برگزاری این جشنواره به بیرون درز نکرده و هنوز حتی فراخوان جشنواره منتشر نشده است... حال این سوال در ذهن بسیاری از دغدغه مندان سینمای کودک به وجود آمده که آیا اضمحلال سینمای کودک با عدم برگزاری جشنواره وارد فاز تازه ای خواهد شد؟

 • کلید و روحانی ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۱:۵۱

  فیش گیت و مدیران نیوکینزین (۲)

  مرثیه ای سینمایی برای ماه های پایانی دولت یازدهم/ نگاه نیوکینزینی در سینما؛ از رفع توقیف ها و سیاه نمایی با هنروتجربه تا توقیف گفتمان انقلاب اسلامی!

  سینماپرس: آرین اقبال افسری/ این روزها نگرانی عمیقی به واسطه ی ناکارآمدی مدیران دولت یازدهم بوجود آمده و هر روز بر شدت آن افزوده می شود؛ نگرانی عمیق از وضعیت معیشت اهالی فرهنگ و هنر و بالاخص سینما که امروزه حتی حال خوب بسیاری از بنفش پوشان این عرصه را خراب نموده؛ نگرانی عمیق از وضعیت اسفبار فرهنگی کشور که دیگر به لاابالی گری فرهنگی منتج گردیده و سبب شده تا برخی آثار سینمایی رسما به عاملی از برای ترویج فساد اجتماعی در جامعه ی مبدل شوند.

 • پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو ۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۱۰:۲۷

  پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو (۸)

  سناریوی آینده نگر جمهوری اسلامی کامستان/ جمهوری اسلامی کامستان یا ایران؟!

  بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (۸)

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ فصل ۸ سریال ۲۴ ماحصل مجموعه ای از فعالیت های آینده پژوهانه و آینده نگارانه است. در این بخش مبتنی بر مفاهیم آینده پژوهی، آینده نگاری و سناریونویسی، سعی می شود تا عمق کارشناسی ها و بررسی های صورت گرفته ی نهان در پشت صحنه سریال ۲۴ بطور اجمال مرور و در ادامه بررسی می شود که آیا جمهوری اسلامی کامستان همان جمهوری اسلامی ایران است یا خیر!؟

 • رسالت گمشده (4) ۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۱۳

  رسالت گمشده (۴)

  جنگ اطهر؛ شروعی دوباره برای صنعت سینمای ایران/ بررسی تحولات سینمای ایران پس از وقوع انقلاب اسلامی

  سینماپرس: دکتر موسی اسماعیل نژاد/ بدنه ی باصطلاح روشنفکری سینمای ایران در دو طیف چپِ سوسیال و همچنین راستِ لیبرال سعی نمود تا اصولا پدیده ی انقلاب اسلامی و مواجهه ی آن با ابرقدرتی دو بلوک شرق و غرب را نبیند و یا به صورتی محدود به باز تعریف انقلاب در سطح همان باورهای چپی و راستی خود، یعنی درگیری رایج کارگری و سرمایه داری اکتفاء نموده و این در حالی بود که روحیه ی انقلابی مردم مسلمان ایران، همراهی ویژه ی رسانه ها را طلب می نمود.

 • مرثیه ای برای دولت یازدهم ۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۱۱:۱۹

  فیش گیت و مدیران نیوکینزین (۱)

  مرثیه ای سینمایی برای ماه های پایانی دولت یازدهم

  سینماپرس: آرین اقبال افسری/ اگر چه سخن در باب استراتژی عمل و گونه تعالیم اجرایی نیوکینزینیسم های جمهوری اسلامی در دولت بسیار است، اما در مجموع مبتنی بر دکترین میکادو، انتصاب چهره ای کاملا تکنوکرات و البته غیر رفرمیست (اصلاح طلب) بر مصدر سازمان سینمایی موجب گردید تا نوعی مدیریت منابع و نیازها در سازمان سینمایی کشور شکل گرفته و در بدو شروع آینده ی خوشی را برای سینمای ایران متصور سازد؛ آینده ای امید بخش که متاسفانه پس از مدتی کوتاه به ظهور ناامیدی ویژه ای در مجموع صنعت سینمای ایران مبدل گردید.

 • سینمای کودک-گربه آوازخوان-پاتال-کلاه قرمزی و پسرخاله-الو الو من جو جوام-دزد عروسک ها-گلنار-دره شاه پرک ها-شهر موشها ۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۰۴:۰۵

  نگاهی به وضعیت سینمای کودک و نوجوان/ بخش نخست

  گذری بر آفات مرگباری که سینمای کودک را به اضمحلال کشاند!/ آیا سینمای کودک در کشور ما دوباره جان می گیرد؟

  سینماپرس: سیدرضا منتظری/ در حال حاضر کمتر از ۶ ماه به موعد برگزاری همه ساله جشنواره فیلم کودک باقی مانده، جشنواره ای که متأسفانه حداقل طی یک دهه گذشته خالی از هرگونه فیلم های مهم و تأثیرگذار برای کودکان بوده و جز طی زمان برگزاری اش در سایر روزهای سال یادی از آن نمی شود؛ به بهانه برگزاری سی امین دوره جشنواره فیلم های کودک و نوجوان نگاهی داریم به آفات مرگباری که طی تمامی این سال ها باعث شد تا این گونه مهم سینمایی به سمت نابودی و اضمحلال کشیده شود.

 • حجت اله ایوبی در امضای تفاهم‌نامه vod و تهیه کنندگان سینمای ایران ۱۳۹۵-۰۴-۳۱ ۱۰:۴۹

  پرونده یک دروغ بزرگ!

  ایوبی و پرواز بر فراز لیستهای خیالی/ آیا باید منتظر دروغ پراکنی های بعدی بود!؟

  سینماپرس: طی روزهای اخیر اتفاقات بسیار جالب توجهی در فضای سینمایی کشور روی داد که از جهات مختلف می توان به آنها نگریست و مورد کنکاش قرارداد. اتفاقی در نوع خود نادر که اگر به بازخوانی آن پرداخته شود و در کنار آن چاشنی سیاست هم مورد استفاده قرار گیرد نتایج قابل توجهی خواهد داشت.

 • بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (۷) ۱۳۹۵-۰۴-۳۰ ۱۱:۱۴

  پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو (۷)؛

  بیست و چهارساعت آینده نگاری جمهوری اسلامی کامستان

  بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (۷)

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ در قسمت های گذشته به زمینه پیدایش حاکمیت رسانه ها، مفهوم سینمای استراتژیک و روند شکل گیری آن، ویژگی های اصلی آثار استراتژیک و نیز اقتضائات زمانی تولید سریال های استراتژیک پرداخته شد و در ادامه با معرفی مجدد سریال ۲۴، مهمترین المان هایی که در فصل ۸ سریال ۲۴ به تصویر کشیده شده مرور و با آوردن جزئیات و دیالوگ ها و تصاویر مربوطه سعی شده تا مستنداتی باشند برای آنچه که در قسمت های بعدی از این سریال نتیجه گیری خواهد شد.

 • جنگ سرد و سینمای مفلوک ۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۰:۴۳

  رسالت گمشده (۳)

  جنگ سرد و سینمای مفلوک/ شکل گیری موج نوی سینمای ایران به عنوان رقیب جدی فیلمفارسی

  سینماپرس: دکتر موسی اسماعیل نژاد/ در فضای حاکمیت جنگ سرد، ایران به عنوان یکی از اصلی ترین نقاط تلاقی فیزیکی دو بلوک شرق و غرب که از یک سو همسایه ی تاریخی اتحاد جماهیر شوروی بود و از سوی دیگر جولانگاه سنتی نفوذ آنگلوساکسون ها و تاخت و تاز ابر قدرت تازه به دوران رسیده ی ایالات متحده امریکا محسوب می گشت و اهمیت ایران برای بلوک غرب در پیگیری نظام فرهنگی لیبرالیسم موجب شد تا مولفه های ساختاری فیلمفارسی به جزء غیرقابل تفکیک برای سینمای ایران مبدل شود و البته این بار به نحوی قابل تامل و روشنفکرپسندانه در موج نوی سینمای ایران ورود پیدا نماید.

 • تلگرام ایوبی ۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۱:۱۸

  فرافکنی ایوبی با «بگم بگم»/ تلاش ناکام برای تغییر فضا از اتهام صدور مجوز حکومتی به یک فیلم توقیفی!

  سینماپرس: محمدرسول محمدی/ آقای ایوبی از ادبیات یادداشت تلگرامی شما بر می آید که خوب می دانید جای مطرح کردن اتهامات در رسانه ها نیست و اگر توضیحات بیشتری گفته بودید به نشر اکاذیب متهم می شدید، ولی در برابر خدا و مردم مسئولید که سه سال از مسئولیت شما می گذرد و حالا تنها به "بگم بگم" کفایت می کنید! وای بر شما اگر خلافی روی داده و آن را از مجاری قانونی که اتفاقا با آنها حشر و نشر هم داشته اید پیگیری نکرده باشید!

 • زوتوپیا ۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۰:۳۴

  نگاهی به انیمیشن آمریکایی«زوتوپیا»؛

  آرمان شهر«زوتوپیا» تصویری دروغین از حقوق شهروندی آمریکایی

  سینما پرس: صابر الله دادیان/ انیمیشن سینمایی «زوتوپیا» محصول ۲۰۱۶ شرکت دیزنی است، ماجرای این انیمیشن به یکی از کهن الگوهای سینمای آمریکا برمی گردد که استراتژی هجرت یهود و به وجود آمدن رژیم صهیونیستی را نیز تبیین می کند.

 • رسالت گمشده ۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۴

  رسالت گمشده (۲)

  حاکمیت جنگ سرد در سینمای ایران و جهان

  سینماپرس: دکتر موسی اسماعیل نژاد/ شروع فعالیت صنعت سینمای ایران از سال ۱۲۸۳ هجری شمسی (۱۹۰۴ میلادی) با افتتاح اولین سینمای عمومی در ایران بوده است و متاسفانه از همان ابتدا به صورتی کاملا خود باخته، عرصه ی فرهنگی کشور را دربست در اختیار فیلم های خارجی قرار داد و طی ۲۶ سال تنها محصولات قابل تامل سینمای آمريکا، فرانسه، آلمان، شوروی و حتی مصر را به نمایش گذاشته و به خورد جامعه ی مسلمان ایران می داد.

 • عفاف و حجاب ۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۱:۱۲

  به بهانه ۲۱ تیر روز عفاف و حجاب؛

  جایگاه عفاف و حجاب در سینمای امروز ایران کجاست؟/ بی تدبیری مدیران سینمایی در مقوله عفاف و حجاب

  سینماپرس: ناصر بهزادی/ طی سال های اخیر بسیاری از جریانات جهانی سعی بر آن دارند تا با تولید و پخش برنامه های سینمایی و تلویزیونی در موضوع حجاب، جوامع اسلامی را دستخوش تغییرات فرهنگی نمایند و متأسفانه مدیران سینمای کشورمان نیز چشم بسته دنباله روی همین جریانات شده اند!

 • رسالت گمشده ۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۲:۲۰

  رسالت گمشده (۱)

  صنعت سینما و حاکمیت موضوعی با عنوان جنگ

  سینماپرس: دکتر موسی اسماعیل نژاد/ اگر چه سینما حدودا بیست سال قبل از آغاز جنگ جهانی اول متولد شد، اما با این همه در سال های پس از ُجنگ جهانی اول بود که سینما نطق گشود و در سال ۱۹۲۷ میلادی سینمای صامت جای خود را به سینمای صدادار داده و این ابزار مهم رسانه ای به عاملی اصلی جهت پیشبرد اهداف قدرت های مطرح عصر خود مبدل گردید و این همه در حالی صورت گرفت که ما بین جنگ جهانی اول و دوم سینما پیشرفت های زیادی نمود و موجب شد تا تمامی قدرت های دخیل در فرایند تحولات جنگ جهانی دوم، به نحوی محسوس از این ابزار رسانه ای، کمال بهره را به کار گیرند.

 • فیش های نجومی ۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۱:۱۰

  «فیش گیت» و رسالت رسانه‌ی مدعی/ شأن و وظیفه‌ی منحصر به فرد سینما در موضوع فیش‌های نجومی

  سینماپرس: مجید شیردستیان/ این روزها دُم خروس مفاسد اقتصادی برخی مدیران اجرایی کشور از فیش حقوق های میلیونی و پاداش های آنچنانی ایشان بیرون زده و دولت یازدهم را مجبور ساخته تا از بگم بگم های ویژه ی خود درباره ی دولت ماضی، به می گم می گم های رسانه ای در باب دولت مُضارع خود معترض سازد و مثل همیشه اتهام بی انصافی را متوجه نشردهندگان و اصحاب رسانه نماید.

 • بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (۶) ۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۱:۴۵

  پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو(۶) ؛

  آینده نگاری (Foresight) بیست و چهارساعته

  بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (۶)

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ در ادامه ی مطلب بیست و چهار چه چیزی را نشان می دهد؟ ، بخش دیگری از مهمترین المان هایی که در فصل ۸ سریال ۲۴ به تصویر کشیده شده مرور و با آوردن جزئیات و دیالوگ ها و تصاویر مربوطه سعی شده تا مستنداتی باشند برای آنچه که در قسمت های بعدی از این سریال نتیجه گیری خواهد شد.

 • مدیران سازمان سینمایی-ایوبی-ایل بیگی-ابطحی-تابش-طباطبایی نژاد-فرخنده کیش ۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۱۶

  مدیران سینمای کشور در بن بست!

  تهدید سینماگرانی که از مدیریت سینما انتقاد می کنند/ آقایان زمان تهدیدات قرون وسطایی به پایان رسیده است!

  سینماپرس: ناصر خرم/ متأسفانه برخی از مدیران سینمای کشور که گویی شناختی از دو واژه «نقد» و «تعامل» ندارند، مسیر تهدید و حمله به سینماگران منتقد را در پیش گرفته و در اقدامی خارج از عرف و ابهام برانگیز، حتی سینماگران مطرح کشور را (که نام های شان نزد سینماپرس محفوظ است) از انتقاد به عملکردشان منع کرده و به آن ها تذکر داده اند در صورت مصاحبه، در سینما بایکوت خواهند شد!

 • دولت های ضعیف نهم و دهم! ۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۶

  دولت های ضعیف نهم و دهم!/ چرا دولت های نهم و دهم کار فرهنگی رایج در سایر دولت ها را نکرد؟!

  سینماپرس: مجید شیردستیان/ دولت مردان نهم و دهم از تجربه فرهنگی دولت یازدهم برخوردار نیستند و نمی توانند جو فرهنگی و رسانه ای جامعه را به نحوی مدیریت کنند که بیکاری روز افزون جوانان و در عین حال از بین رفتن فرصت های شغلی و حاکمیت رکود مطلق بر فضای اقتصادی کشور و ... را به عنوان فتح الفتوح خویش و بیکاری اصحاب فرهنگ و هنر که خود شرحی مبسوط دارد را به عنوان گشایش دولت در حوزه ی فرهنگ و هنر معرفی نمایند.

 • رسانه ملی و ابزار سلطه‌ی فرهنگی دشمن ۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۰:۵۰

  رسانه ملی و ابزار سلطه‌ی فرهنگی دشمن/ بررسی مفهوم قدرت نرم، دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی دیجیتال

  سینماپرس: دکتر موسی اسماعیل نژاد/ طرح موضوع فضای مجازی توسط رهبر معظم انقلاب و بیان صریح ایشان پیرامون در اختیار دشمن قرار داشتن این فضا، در حالی صورت می گیرد که دغدغه های این سال های معظم له در این زمینه را می توان در حکم انتصاب اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی در مهرماه سال گذشته جستجو نمود؛ دغدغه هایی ویژه که به گونه ای خاص حتی در حکم انتصاب رییس جدید سازمان صدا و سیما نیز بیان گردید.

 • دی کاپریو ۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۰۳:۰۹

  ظهور لئوئیزم مدرن با ارائه تصویری صلح طلب و نامیرا از دیکاپریو «چشم آبی»؛

  بازیگر صاحب اسکار آمریکایی، چه نقشی در تبیین سیاست های منفعت طلبانه غرب دارد؟

  سینماپرس: صابر الله دادیان/ لئوناردو دیکاپریو، بازیگر شاخص و برنده اسکار آمریکایی که اخیرا با اخبارش برای بازی احتمالی در نقش مولانا دوباره در صدر اخبار سینما دوستان ایرانی قرار گرفته است، اخیرا جرایانات و حواشی را به دنبال داشته که نه تنها نگاه ایرانیان را به خود جلب کرده است، بلکه اساسا نگاه ها را به سوی چهره آنگلاساکسونی معطوف کرده تا معرف غرب و نژاد اصیل آمریکایی باشد.

 • بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها ۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۸

  پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو(۵) ؛

  بیست و چهار چه چیزی را نشان می دهد؟/ مؤلفه های آینده نگارانه یک سریال استراتژیک/ صلحی تاریخی و بالاتر از هر خیر و رییس جمهور حسن

  بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (۵)

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ سریال استراتژیک ۲۴ صرفاً یک مجموعه نمایشی از حیث ابزاری جهت سرگرمی و گذران وقت نیست، بلکه سریالی است که هم در بعد درون تمدنی و هم برون تمدنی حرف های بسیاری دارد. همان طور که پیشتر اشاره شد این سریال همواره بخشی از سناریوهای مطلوب نظام سلطه را در دهه گذشته به تصویر کشیده است.

 • ایوبی-ایل بیگی-ابطحی-تابش-طباطبایی نژاد-فرخنده کیش-مدیران سازمان سینمایی ۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۰:۳۸

  وعده اتاق شیشه ای در پرده ابهام!

  آیا سونامی افشای حقوق های میلیونی به سازمان سینمایی هم می رسد؟

  سینماپرس: محمدرسول محمدی/ این روز ها و درپس فشار اقتصادی در پسابرجام، خبر دریافت های چند ده میلیونی برخی از مدیران دولتی یکی پس از دیگری کام مردم را تلخ می کند. هنوز دستاورد تغییر دکوراسیون اتاق رئیس سازمان سینمایی در اولین روزهای ریاست و هزینه میلیاردی بازسازی ساختمان خانه سینما برای سینما دوستان در پرده ابهام است و بهتر است در چنین شرایطی و با ابهام پرداخت های نامتعارف در سازمان سینمایی به هم پیوند نخورد و مشکل را دو چندان نکند!

 • بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها (4) ۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۲:۵۳

  پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو (۴)؛

  بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها/ فصل هشت، جمهوری اسلامی کامستان و ترور رئیس جمهور حسن

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ در این سلسله یادداشت ها، مقایسه ای تطبیقی بین برخی رویدادهای کلان سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی و فصل ۸ سریال ۲۴ صورت می گیرد تا مخاطبان با نمونه ای از نمایش سناریوهای سیاسی در قالب محصولات هنری آشنا شوند و نیز جنبه های مختلف این سناریوی ترسیم شده برای جمهوری اسلامی از حیث تحقق و یا عدم تحقق تبیین شود.

 • بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها ۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۱۳:۵۳

  پیش نمایش سناریوهای سیاسی در جعبه جادو(۳) ؛

  بیست و چهار ساعت مهندسی فرهنگی به شیوه ی آنگلوساکسون ها/ مولفه های استراتژیک سریال ۲۴ (مرور ۷ فصل نخست)

  سینماپرس:م.ر شاه حسینی/ وقایع سال ۸۸ ایران اسلامی نتیجه دهه ها تهاجم و شبیخون به فرهنگ و قتل عام فرهنگی خاموش نسل های متمادی این کشور بود که تحت سناریوهای تدوین شده تصمیم سازان غربی برای فروپاشی نظام اسلامی صورت گرفته بود. اکنون پس از هفت سال، یکی از این سناریوها با درصد موفقیت بالایی در حال دنبال شدن است، سناریویی که دشمن به عیان آن را به عنوان آینده مطلوب خویش برای جمهوری اسلامی ایران، در فصل ۸ سریال استراتژیک ۲۴ به تصویر کشید و تنها چند روز پس از یوم الله ۹ دی ۸۸ به نمایش گذاشت.

 • مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس ۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۲:۱۶

  در پی انفعال نمایندگان مجلس در تشکیل کمیسیون فرهنگی؛

  معضل«ولنگاری فرهنگی» چگونه باید حل شود؟/ بیانات رهبری خبر از یک قحطی فرهنگی می دهد!

  سینماپرس: صابر اله دادیان/ پس از سخنان رهبری با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و ابراز نگرانی ایشان در باب فرهنگ و مسائل فرهنگی کشور؛ مجلس این دوره انفعال شدیدی از خود در مواجهه با داوطلبی برای عضویت در کمیسیون فرهنگی نشان داد.