چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷

« بی‌بی سی» تیم ملی فوتبال ایران را بازنده اعلام کرده بود!

بی بی‌سی فارسی

سینماپرس: صفحه رسمی « بی بی‌سی» در یکی از شبکه‌های اجتماعی دقایقی قبل از پایان بازی فوتبال بین تیم‌های ایران و پرتغال و بدون توجه به نتیجه نهایی ، تیم ایران را از پیش بازنده اعلام کرد!

به گزارش سینماپرس، کسانی که حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و ماجرای آن برج‌های دوقلوی نیویورکی را به خاطر دارند، می‌دانند که علاوه بر دو برج مرکز تجارت جهانی، برج سومی به نام «ساختمان شماره ۷ تجارت جهانی» هم فروریخت که پس از آن کمتر در خبرها نام برده شد.

اما موضوع اینجاست که در آن روز «بی بی‌سی» بازهم گاف داده بود و ۱۲ دقیقه زودتر از فروریختن برج یاد شده، خبر آن را منتشر کرد! یعنی خبر فروریختن «برج شماره ۷ تجارت جهانی» را در شرایطی داد که برج یاد شده هنوز سرپا بود و هیچ هواپیما یا شیء دیگری نیز به آن برخورد نکرده بود! «بی بی‌سی خیلی زود به گاف بزرگ خود پی برد و به بهانه خرابی تصویر، گزارش خود را از نیویورک خاتمه داد اما تصاویر یاد شده همچنان در آرشیو تاریخ باقی ماندند و امروز نیز موجود هستند.


غرض از این یادآوری‌اشاره به خبر پیشگویانه «بی بی‌سی» چند دقیقه قبل از پایان بازی ایران و پرتغال مبنی بر باخت ایران بود که البته تحقق نیافت! اما آیا می‌توان آن را دلیلی دانست مبنی بر اینکه باخت یاد شده از پیش برنامه ریزی شده بود؟ «کی روش» در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی به درستی‌اشاره داشت که رفتارهای داور بازی برای نباختن پرتغال انجام شد.

*کیهان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.