شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵

امیرمحمد زند:

سینمای ایران جزیره‌ای است که فقط ۲۰ بازیگر دارد

امیر محمد زند*

خبرگزاری میزان: بازیگر سریال "ستایش ۳" گفت: من نمی‌فهمم این تقسیمات بازیگران سینمایی از کجا آمده است. سینمای ایران درگیر باندبازی‌های شدید شده و افراد از خودشان ادای روشنفکر بودن در می‌آورند تا خودشان را در این باندها جای دهند.

امیرمحمد زند بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درخصوص فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری طی سال ۹۷ گفت: از ابتدای سال تاکنون در دو مجموعه تلویزیونی مشغول به کار هستم، یکی از آنها سریال "مرگ خاموش" به کارگردانی "احمد معظمی" و تهیه کنندگی "ابوالفضل صفری" است که در آن نقشی اصلی و تاثیرگذاری را ایفا می‌کنم.

وی با اشاره به حضور در فصل سوم سریال ستایش افزود: علاوه بر مرگ خاموش هم اکنون در سریال "ستایش ۳" مشغول بازی هستم که نقشم ادامه‌ای بر روند داستانی ستایش۲ خواهد بود.

بازیگر فیلم "اتویوس شب" درباره کیفیت سومین فصل از ستایش ۳ اضافه کرد: به اذعان نویسنده، کارگردان و بازیگران، فصل سوم سریال ستایش از دو فصل قبلی بسیار قوی تر خواهد بود. البته فصل دوم چندان از سوی مخاطبان مورد استقبال قرار نگرفت اما فصل سه کیفیتی بالاتر از فصل اول را دارا است زیرا ستایش ۳ قصه پر پیچ و خم و جذابتری دارد.

سینمای ایران فقط ۲۰ بازیگر دارد/ستایش ۳ در مقایسه با دو فصل قبلی به شدت قوی‌تر است//////////////////شنبه

وی درباره تکنیک بازی خود در سه فصل ستایش و حفظ روند بازی در یک نقش طی سالیان مختلف ادامه داد: واقعیت امر من از تکنیک توکل بر خدا در بازیگری استفاده می کنم و همیشه امیدم به خداست. البته در بخش حفظ بازی و جنس بازی بیشترین تاثیر را نویسنده و کلیت فیلمنامه بر عهده دارد. بازیگر می تواند مثل شابلون نقش را تکرار کند و این هنر نویسنده است که جنس بازی را حفظ می‌کند.

بازیگر فیلم "تقاطع" درباره گریم‌های ستایش ۳ افزود: ستایش ۳ گریمهای خیلی سنگینی ندارد زیرا ستایش ۳ از لحاظ زمانی زیاد از ستایش دو فاصله ندارد. داستان این سریال ادامه فصل قبل است و اینطور نیست که چندین سال گذشته باشد و بازیگران پیرتر شده باشند. ستایش ۳ همان قصه در همان برهه زمانی است.

وی درباره کمرنگ بودن خود در عرصه سینما تاکید کرد: من نمی دانم چه بلایی بر سر سینما آمده است. چرا بازیگری که در جوانی برای "اتوبوس شب" دیپلم افتخار جشنواره فجر را گرفته بازیگر تلویزیونی خطاب می شود. سینما کلاً توسط بیست بازیگر می چرخد که از این فیلم به آن فیلم می روند و اجازه ورود هیچکس را به جزیره خود نمی دهند.  

سینمای ایران جزیره‌ای است که فقط ۲۰ بازیگر دارد/ستایش ۳ در مقایسه با دو فصل قبلی به شدت قوی‌تر است/حرف اول سینمای ایران را اسپانسرها می زنند نه کارگردانان/////////////////شنبه

این بازیگر سینما درباره وجود باندبازی در سینما تصریح کرد: من نمی فهمم این تقسیمات بازیگر سینمایی از کجا آمده است. سینمای ایران درگیر باندبازی های شدید شده و افراد از خودشان ادای روشنفکر بودن در می آورند تا خودشان را در این باندها جای دهند. وضعیت اسفبار سینمای ایران در سالهای اخیر به اوج خود رسیده است زیرا حرف اول سینمای ایران را اسپانسرها می زنند نه کارگردانان.

زند با اشاره به حضور تیم ملی ایران در جام جهانی فوتبال خاطرنشان کرد: مگر می شود این شبها فوتبالی نبود. من  قبل از بازیهای ایران به شدت استرس دارم. امیدوارم بازیکنان ایران کمی گروهی بازی کنند و از تک روی دست بردارند. از نظر من تیم ملی تلاشش را خواهد کرد اما اینکه به مرحله بعد صعود کنیم کمی خوشبینانه است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.