چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳

«گستره شریعت» ویژه برنامه رمضانی شبکه چهار

آرم شبکه چهار سیما*

سینماپرس: شبکه چهار سیما در ایام ماه مبارک رمضان، هر شب برنامه «گستره شریعت» را با اجرای قاسم پورحسن به روی آنتن می برد.

به گزارش سینماپرس، اولین قسمت از سری جدید برنامه تلویزیونی «گستره شریعت» که ویژه ماه مبارک رمضان طراحی و تولید شده است از روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

دین و تکنولوژی اولین موضوع از سری ماه رمضانی این برنامه است که از روز پنجشنبه در سه قسمت پخش و تحلیل می شود.

قاسم پورحسن مجری کارشناس در این سه قسمت میزبان محمدعلی مرادی، گلشنی و پیروزمند می شود و با آنها درباره دین و تکنولوژی به گفتگو می پردازد.

تعریف درست و دقیق تکنولوژی و سرشت فناوری نوین چیست؟ آیا دین اقتضا و پرسش خاصی نسبت به تکنولوژی  دارد؟ اساسا در دنیای اسلام چه فهمی از تکنولوژی و فناوری وجود دارد؟ نسبت  میان تکنولوژی، علم و فناوری با ارزش ها و آموزه های دینی چیست؟ آیا می توان از فناوری اسلامی یا دینی یا علم قدسی دفاع کرد؟ نسبت تمدن غربی و دیدگاه سکولاریسم با تکنولوژی و فناوری چیست؟ از جمله سوالاتی است که در این برنامه به آنها پاسخ داده می شود.

تاریخ نگاری قرآنی، رویا انگاری وحی، نسبت تاریخ مندی قرآن با فرهنگ غرب، نحوه هدایتگری و تاثیر قرآن در زندگی از جمله موضوعات دیگری است که در قسمت های بعدی برنامه «گستره شریعت» مورد بررسی قرار می گیرد.

این برنامه محصول گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است و تهیه کنندگی آن را پرویز فارسیجانی بر عهده دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.