دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷

کنسرت کیهان کلهر و اردال ارزنجان در تهران

کیهان کلهر

سینماپرس: کیهان کلهر از روز ۴ تا ۱۰ اسفندماه کنسرت مشترکی را با اردل ارزنجان نوازنده باقلاما در تالار وحدت تهران برگزار می کند.

به گزارش سینماپرس،  کیهان کلهر از چهارم تا دهم اسفندماه بار دیگر به همراه «اردال ارزنجان» در ایران به اجرای برنامه خواهد پرداخت؛ این دو هنرمند برجسته، آذر ماه سال گذشته نیز در تالار وحدت تهران هنرنمایی کرده بودند.

کلهر در این برنامه کمانچه خواهد نواخت و اردال با نواختن باغلاما او را همراهی خواهد کرد؛ این برنامه با بداهه‌نوازی بر اساس مقام‌های کردی غرب ایران و موسیقی علوی شرق ترکیه برگزار خواهد شد.
 
اردال ارزنجان پیش از این درباره کنسرت در ایران گفته بود: «این چندمین بار است که برای اجرای مشترک با کیهان کلهر به ایران سفر می‌کنم. هم‌نوازی با او که یکی از بهترین موزیسین‌های امروز است را دوست دارم. امیدوارم بتوانیم همواره این همکاری را ادامه دهیم. بعد از اجرای اولین کنسرتم در ایران و آشنایی با مخاطبان ایرانی، اکنون شاگردانی دارم که از این کشور به ترکیه می‌آیند تا نواختن باغلاما را یاد بگیرند. »
 
به اعتقاد ارزنجان با توجه به استقبال مخاطب ایرانی از این برنامه‌ها، ایرانی‌ها نوای باغلاما را دوست دارند و صدای این ساز به گوش آن‌ها خوش است.

به گزارش فارس، به جز شب اول برنامه چهارم اسفندماه که ساعت ۲۲:۳۰ آغاز خواهد شد، شب‌های بعدی ۵، ۶، ۷، ۸ و ۹ اسفندماه ساعت ۲۱:۳۰ و شب آخر دهم اسفندماه ساعت ۱۸:۳۰ خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.