چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲

کارگردان برنده گلدن گلوب:

قصد ندارم درباره دونالد ترامپ فیلم بسازم

گیلرمو دل تورو

سینماپرس: گیرمو دل تورو، کارگردان، تهیه کننده و نویسنده ۵۳ ساله مکزیکی که در هفتاد و پنجمین دوره جوایز گلدن گلوب برنده جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم «شکل آب» شد، اعلام کرد به هیچ وجه قصد ندارد درباره دونالد ترامپ فیلم بسازد.

به گزارش سینماپرس، دل تورو که به ساخت فیلم‌هایی درباره دنیاهای فانتزی و هیولاها معروف است در پشت صحنه مراسم به خبرنگاران گفته بود: «من به انواع مختلف هیولاها علاقه‌مندم.». داستان ساخته جدید دل تورو با عنوان «شکل آب» با محوریت یک زن نظافتچی لال پیش می‌رود که گرفتار عشق مردی دوزیست می‌شود. عمده تمرکز فیلم بر شخصیتی است که احساس می‌کند نه تنها به خاطر شغلش نادیده گرفته شده، بلکه چون هیچ صدایی ندارد کسی به او توجه نمی‌کند.

دل تورو ۵۳ ساله در ادامه سخنرانی‌اش هنگام دریافت جایزه اخیرش گفت: «مهم‌ترین نکته در ارتباط با افسانه‌ها و قصه‌های پریان این است که آنها برای بیان مسایلی خلق شدند که نمی‌توان به راحتی بیان‌شان کرد ... همین نکته در مورد تمثیل هم صادق است. »

با این حال، دل تورو تاکید کرد او بر ساخت فیلم‌های دلخواهش متمرکز است و در این‌باره توضیح داد: «آدم باید درباره مسایلی فیلم بسازد که از نزدیک لمس‌شان کرده است، که قادر به درک‌شان است. »

او همچنین شباهت‌های میان فیلم اخیرش و «دیو و دلبر» فیلم کلاسیک دیزنی را رد کرد و گفت در «شکل آب» این قهرمان زن نیست که اسیر می‌شود و سعی می‌کند دیو را تغییر بدهد. دل تورو اضافه کرد: «فکر نمی‌کنم مسئله عشق تغییر دادن یا متحول ساختن طرف مقابل باشد، بلکه فهمیدن طرف مقابل است. »

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.