دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

تا ۲۵ مرداد فرصت دارید؛

فراخوان رویدادهای «اجرایی - پژوهشی» مجموعه تئاتر شهر منتشر شد

تئاتر شهر

سینماپرس: فراخوان رویدادهای «اجرایی - پژوهشی» کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر برای دعوت از تمامی گروه‌های اجرایی، هنرمندان و پژوهشگران در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ منتشر شد.

به گزارش سینماپرس، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، سالن کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر برای تولید رویدادهای پژوهشی و اجراهای نمایشی نیمه دوم سال ۱۳۹۸ خود فراخوانی را بر پایه قالب های متنوع ارائه اثر و همچنین الویت بندی های موضوعی خود منتشر کرد.

در این فراخوان ضمن تاکید بر رویکردهای آموزشی و پژوهشی در حوزه تئاتر و همچنین ایجادِ فضای دانش محور و خلاق در روند تعامل مخاطبان و آثار نمایشی و همچنین ساماندهی درخواست گروه ها، هنرمندان، اساتید و پژوهشگران تئاتر برای اجرا در سالن کارگاه نمایش این مجموعه، از تمامی علاقه مندان دعوت شده است تا با توجه به قالب های معرفی شده و همچنین محورهای پیشنهادی ذکر شده، درخواست تشریحی - توصیفی خود را بر مبنای تکمیل فرم درخواست حداکثر تا تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ به آدرس Tehran.citytheater@gmail.com ارسال کنند.

قالب های ارائه ایده و آثار در این فراخوان به این شرح است:

- جستار: بر این اساس هنرمندان اجراهایی با بهره گیری از فرم خطابه - سخنرانی(Lecture Performance) و ابزارهای تکنولوژیک معطوف به آن همچون پاورپوینت، فیلم، صوت و اسلاید به صورت نمایشی و در بستری پژوهشی ارایه خواهند داد. در حقیقت مخاطب در این شکل علاوه بر روبرو شدن با یک اجرای صحنه ای اطلاعات تخصصی و کاربردی در حوزه موضوعی هر لکچر به دست می آورد.

- گفتار مختصر: در این قالب رویدادهایی به صورت روزانه طراحی می شود و در ۲ بخش ظهر تا عصر و عصر تا شب با دعوت از صاحبنظران، بازیگران، نویسندگان و کارگردان داخلی و خارجی (اسکایپ) برای بیان منظرهای خلاقانه و تجربیات هنری خود هر یک در بازه زمانی ۱۵ دقیقه با مخاطبان و علاقه مندان روبرو خواهند شد. این قالب ملهم از الگوی موفق و بین المللی Ted Talk است.

- برگزاری کارگاه آموزشی: در این قالب هنرمندان و مدرسان شاخص در حوزه های موضوعی فراخوان امکانی به دست می آورند تا تجربیات، نظریات و روش های کاربردی خود را به صورت هدفمند و در قالب کارگاه های یک تا چند روزه در اختیار هنرجویان و علاقه مندان تئاتر قرار دهند. گفتنی است نظریات و روش های روزآمد در الویت قرار خواهند داشت.

- اجرا: آخرین و مهمترین قالب ارایه اثر در این حوزه، اجرای یک اثر نمایشی حداکثر به مدت ۱۴ شب (۲ هفته) در سالن کارگاه نمایش است. اجراهای مذکور می بایست ایده محور بوده و با حداقل ابزار و ادوات صحنه ای عرضه شوند.

همچنین محورهای موضوعی فصل پاییز و زمستان این رویداد مشتمل بر «تئاتر مستند»، «اجرا و حضور»، «تئاتر و استارت آپ ها» و «تئاتر و ظرفیت های بینارشته ای» است که علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به متن اصلی فراخوان مراجعه کنند.

تمامی علاقه مندان می توانند تا تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ضمن تکمیل فرم تقاضای حضور و ارسال آن در این فراخوان شرکت کنند و واحد ارتباطات، پژوهش و آموزش مجموعه پس از بررسی و امکان سنجی پیشنهادات ارایه شده، نتایج قطعی آثار منتخب را حداکثر تا تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ اعلام خواهد کرد.

متن فراخوان را اینجا ببینید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.