شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

«اقتصاد و سینما» از زبان سینماگران در شبکه چهار

پخش آخرین گفتگوی زنده یاد ضیاءالدین دری از سیما+ فیلم

 سید ضیاءالدین دری

سینماپرس: آخرین گفتگوی زنده یاد ضیاءالدین دری کارگردان سینما و تلویزیون دربرنامه «ازدرآمد تا هنر» شبکه چهار سیما پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، مجموعه «ازدرآمد تا هنر» که که نگاهی اقتصادی به هنر و وضعیت هنرمندان در رشته های مختلف تئاتر، موسیقی، سینما، هنرهای تجسمی و چاپ و نشر دارد در پنجمین و ششمین قسمت از این مجموعه ی مستند، موضوع اقتصاد در سینمای ایران با حضور سینماگران بررسی می شود.

در این دو قسمت که شنبه و دوشنبه (۲۵ و ۲۷ خرداد ماه) ساعت ۲۱ پخش می شود از زبان هنرمندانی همچون عباس رافعی، زنده یاد سیدضیاءالدین دری، علیخانی، حامد عنقا، غلامرضا خلیل ارجمندی، داریوش مودبیان وامیرشهاب رضویان مباحثی همچون سینمای دولتی، بخش خصوصی، وضعیت ساخت سالن سینما، گیشه و دستمزد سینماگران بازگو می شود.
شایان ذکر است گفتگو با زنده یاد ضیاءالدین دری کارگردان سینما و تلویزیون، تا کنون از رسانه ملی پخش نشده است و دوماه قبل از فوت این هنرمند این گفتگو برای برنامه ی «ازدرآمد تا هنر»   صورت گرفته است.
مجموعه مستند تلویزیونی «از درآمد تا هنر» با محوریت بررسی وضعیت اقتصاد در هنر، به تهیه کنندگی ابوالفضل صادقی و کارگردانی حمیدرضا صفار محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.