شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

متنی که در دل تاریخ خواهد ماند

انتقاد پرویز پرستویی از شرایط این روزهای سینمای ایران

مراسم بزرگداشت پرویز پرستویی

سینماپرس: پرویز پرستویی در انتقاد از شرایط این روزهای سینمای ایران نوشت: یک سال‌هایی می‌گفتند هنرمندان همیشه یه گام جلوتر از مردمند الان ما به گرد پای مردم هم نمی‌رسیم...

به گزارش سینماپرس، پرویز پرستویی در انتقاد از شرایط این روزهای سینمای ایران نوشت:

وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، جشنواره‌های ایرانی و بین‌المللی ایران، صاحبین مراسم‌های رنگ و وارنگ، فرش قرمز پهن‌کن‌ها، صاحبین برندهای رنگ و وارنگ، تو رو به هر کسی که اعتقاد دارید، یه تجدید نظری تو خودتون بکنید. یه نگاه به عکس‌های جور و واجوری که تو مراسم‌ها گرفته میشه، که محل معرفی بِرندها شده بکنید. یه نگاه به میهمانانتون بکنید. یه دختر جوان که یه سریال مناسبتی بازی کرده، چپ و راست رو این فرش قرمزهاتونه و عکس می‌گیره، بعضی از رسانه‌های زرد هم که ماشاالله، برای عکس‌ها اسم می‌گذارند، فلانی با لباس راحتی، با لباس مشکی، با لباس بلند، با لباس کوتاه، با نگاه غمگین با لباس شاد و رنگی فلانی خیره به افق!

اینا کی‌اند؟ به کجا داریم میریم؟ کارگردان‌های ارزشیمون که با هم کورس گذاشتند. جنگ، جنگه رقابت در فروشه فیلم‌هاست و پیشی گرفتن از هم. عزیزان، بزرگان، منو ببخشید. پل دختر زیر آب، گلستان زیر آب، خوزستان زیر آب مردم زمین‌هاشونم گم کردن چه برسه به خونه‌هاشون. مردمی که خانه و کاشانه داشتند و سفرهای رنگین، الان جیره‌ی ظرف یه بار مصرف غذا و پوشاک و... میاد تو چادرهاشون. ماها چی می‌گیم؟ به کجا چنین شتابان؟

خانه سینما حدود ۵۰۰۰ عضو داره که اگه همه‌چی بر وفق مراد باشه شاید ۲۰۰۰ نفر سر کار باشند و بقیه غم نان دارند و شرمنده زن و بچه اونوقت ما جشنواره بین‌المللی راه می‌اندازیم با بودجه... و بعد تو مصاحبه‌ها هم می‌گیم این یه جشنواره دورهمی و خانوادگیه!! میهمان خارجی دعوت می‌کنیم که اسم فیلمسازان بین‌المللی‌مون و در مصاحبه یادش نمیاد! بهتر نیست این بودجه‌ها رو به جای جشنواره‌های مختلف برگزار کردن، صرف هنرمندان آبروداری که یه عمر تو این حرفه کار کردن بکنیم.

راستی آقای بیضایی کجاست؟ راستی حال آقای تقوایی چطوره؟ آقای کشاورز خوبند؟ از فرامرز صدیقی چه خبر؟ از کارگر فنی که یک عمر تو سینما کارکرده و به نون شب‌اش محتاجه چه خبر؟ موقع تشییع جنازه هم که همه‌مون گرفتاریم! و هزاران حرف ناگفته! حالا هرچی دلتون می‌خواد به بنده فحش بدیدو ناسزا بگید! یه سال‌هایی می‌گفتند هنرمندان همیشه یه گام جلوتر از مردمند. الان ما به گرد پای مردم هم نمی‌رسیم. به امید روزی که همگی، همدل و یک‌صدا بیرق فرهنگ و هنر را به اهتزاز درآوریم و غمخوار هم باشیم و در کنار مردم. خدا رو شکر که نه سوپراستارم و نه سلبریتی، تمام تلاشم خدمتگذاری برای مردم بوده و بس امیدوارم که لیاقت‌اش را داشته باشم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.