یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹

راه‌اندازی رادیو دیداری شبکه عربی برون‌مرزی صداوسیما

، شبکه رادیویی عربی معاونت برون مرزی رسانه ملی

سینماپرس: در چهلمین فجر انقلاب، شبکه رادیویی عربی معاونت برون مرزی رسانه ملی، فردا، مقارن با جشن ۲۲ بهمن، رادیوی دیداری خود را راه اندازی می کند.

به گزارش سینماپرس؛ «سید عباس انجام» مدیر کل شبکه عربی ـ آفریقایی درباره فعالیت این رادیو گفت: به یمن ایام الله دهه فجر و ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی با هدف حضور موثرتر در شبکه های اجتماعی و افزایش ضریب نفوذ ، رادیو عربی تهران تصمیم گرفته است برنامه های خود را که به صورت امواج کوتاه، متوسط و همچنین فضای مجازی پخش می شود، اینک به صورت تصویری نیز در سایت و شبکه های اجتماعی مجازی گوناگون قرار دهد.

انجام همچنین گفت: برای افزایش و تنوع کیفیت برنامه های رادیو دیداری از گزارش خبرنگاران این شبکه در شهرهای تهران، مشهد، قم، اهواز و کشورهای لبنان، سوریه و عراق بهره خواهیم جست.

مدیرکل عربی و آفریقایی معاونت برون مرزی ادامه داد: رادیو دیداری، کار خود را با برنامه « الفجر الاربعون» آغاز می کند. این ویژه برنامه، برنامه ای ترکیبی و در قالب جنگ ارائه خواهد شد و قرار است در بخشی از آن، از گویندگان و مجریان قدیمی که حدود ۴۰ سال در رادیو عربی فعالیت می کردند و همچنین گویندگان جدید دعوت شود. این برنامه سه ساعته قرار است فردا ازساعت ۹ تا ۱۲ ( به وقت تهران) روز ۲۲ بهمن پخش شود.

وی که مدیریت رادیو عربی این اداره کل را نیز عهده دار است، درباره راه انداری رادیوی تصویری عربی گفت : راه اندازی این رادیو در چهلمین فجر انقلاب و آغاز دهه پنجم آن و همزمان با تحدیات نظام سلطه که بارها به دلایل واهی صفحات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی شبکه عربی ـ آفریقایی را به دلیل ضریب نفوذ قابل توجه در جامعه مخاطب و برخورداری از طیف وسیع شنوندگان از شمال آفریقا تا منطقه غرب آسیا هدف گرفته، برگ زرین دیگری است از توانمندی های رسانه ملی و جذابیت پیام انقلاب اسلامی ایران.

انجام خاطرنشان کرد: هم اکنون شش رادیو زیرمجموعه اداره کل عربی و آفریقایی است و رادیو عربی قدیمی ترین و پر مخاطب ترین رادیو در این مجموعه با قدمت حدود ۷۰ سال است و چون گستردگی آن به نسبت سایر رادیوها بیشتر است و حوزه بیشتری از مخاطبان را در برمی گیرد راه اندازی رادیو تصویری را از رادیو عربی تهران آغاز کردیم.

برنامه های این رادیو دیداری، علاوه بر پخش بر روی پایگاه اطلاع رسانی شبکه، هم زمان بر روی شبکه های اجتماعی مختلف نیز قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.