شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸

سینمای مجارستان در قاب تلویزیون

سینمای مجارستان در قاب تلویزیون

سینماپرس: شبکه نمایش این هفته در باکس سینمای ملل که به مرور گلچینی از سینمای کشورهای مختلف می‌پردازد، هفت اثر برگزیده از آثار سینمای مجارستان را در جدول پخش خود قرارداده است.

به گزارش سینماپرس، شبکه نمایش این هفته در باکس سینمای ملل که به مرور گلچینی از سینمای کشورهای مختلف می‌پردازد، هفت اثر برگزیده از آثار سینمای مجارستان در جدول پخش خود قرارداده که از شنبه بیست و دوم دی‌ماه، هرروز ساعت ۱۹ از این شبکه پخش می‌شوند. عناوین این فیلمها شامل " کارگزار"، " پسران خیابان پال"، " مجارها"، " پسری بنام هلمز "، " اسب تورین"، "مادرم و دیوانگان خانواده" و "فرزندان افتخار" می‌باشند.

"پسران خیابان پال" بیست و سوم دی‌ماه

این فیلم به کارگردانی زلتان فابری محصول ۱۹۶۹مجارستان در ژانر درام است.

فیلم داستان گروهی از پسربچه‌ها است که با هم بر سر یک مکان بازی رقابت دارند. این رقابت در ابتدا به صورت ناسالم و در قالب زورگویی قوی‌ترها بر ضعیف‌ترها نمود داشته و در ادامه با تشکیل گروه‌هایی از سوی پسربچه این رقابت شکلی سالم به خود می‌گیرد. شخصیت محوری فیلم کودکی است که در انتهای فیلم به سبب فداکاری‌هایش در راه گروه خود در اثر سرماخوردگی شدید فوت می‌کند و ...

"پسری بنام هلمز" بیست و پنجم دی‌ماه

فیلم سینمایی پسری بنام هلمز به کارگردانی زسلات برناث محصول ۲۰۱۱مجارستان در ژانر ماجراجویی است. پسری که بخاطر هوش و درایتش لقب شرلوک هولمز را به خود گرفته است، با کمک دوستش واتسون و آیرا از ماجرای عجیب ربوده شدن بچه‌ها سر در می‌آورد، او با تحقیقات بسیار می‌فهمد که سرایدار مدرسه، بچه‌ها را می‌رباید و نزد دکتری می‌برد و او بچه‌ها را هیپنوتیزم می‌کند تا آدرس آیرا را بدست آورد. آیرا دختر این دکتر است و دکتر می‌خواهد با هیپنوتیزم به خاطرات درون آیرا دست پیدا کند و از مادرش که همان همسر دکتر است و تصادف کرده اطلاعاتی بدست آورد و برای چند لحظه که شده این خاطرات را زنده نماید اما ...

"فرزندان افتخار" بیست و هشتم دی‌ماه

فیلم سینمایی فرزندان افتخار به کارگردانی گودا کریستینا محصول ۲۰۰۶ در ژانر سیاسی است.  فیلم به دوره تاریخی حمله شوروی کمونیست به مجارستان مربوط می‌شود که در این برهه تاریخی تیم شوروی در برابر تیم مجارستان با تقلب پیروز می‌شود و سپس در یکسری تظاهرات داخلی در کشور مجارستان بر علیه نظام کمونیستی شوروی ایمدرناکی به قدرت رسید. در میان دانشجویان مخالف دختری به نام میکی فالک بود که یکی از اعضای تیم واتر پولو مجارستان کارچی به او علاقمند شد و از تیم واتر پلو جدا شد. پس از مدتی اعلام شد که شوروی از مجارستان عقب‌نشینی کرده است و مجددا تیم واترپلو تشکیل و کارچی به تیم بازگشت اما هنگام خروج از مرز متوجه می شوند ... .

سینمای ملل و فیلم های برگزیده سینمایی مجارستان  از شنبه بیست و دوم تا جمعه بیست و هشتم دی‌ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش شده و ساعت ۰۳:۰۰ و ۰۹:۳۰ روز بعد بازپخش می‌شوند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.