شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹

جولان دلال‌های سیاسی و هنری در جشنواره فیلم کوتاه تهران

سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

کیهان: جشنواره فیلم کوتاه تهران در حال بدل شدن به حیاط خلوت برخی جریان‌های دلالی و سیاسی در حوزه فرهنگ و هنر است!

سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران درحالی از ۱۸ آبان کار خود را آغاز کرد که باز هم با حاشیه‌های سیاسی همراه است. ازجمله این حواشی، می‌توان به حضور افراد بی‌ربط و خارج از حوزه فیلم کوتاه در این جشنواره‌اشاره کرد. سال گذشته، یک متهم به فساد اقتصادی در مراسم اختتامیه این جشنواره حضور یافت و جایزه ویژه «حقوق شهروندی» را اعطا کرد.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه نیز در پاسخ به خبرنگار کیهان، علاقه این متهم اقتصادی به سینما را دلیل دعوت وی اعلام کرد! امسال نیز برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار در سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران به فردی سپرده شده که نه تنها هیچ سابقه‌ای در زمینه سینما ندارد، بلکه به عنوان دلال در حراجی‌های مختلف هنری نقش‌آفرینی می‌کند! دلال مذکور، دارنده نشان افسری نظام هنر و ادبیات دولت فرانسه است و از قضا در این دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز به شکل بی‌سابقه‌ای، ۱۲۰ فیلم کوتاه از فرانسه حضور دارد!


جوان آنلاین، در گزارشی درباره این رویداد نوشت: محل‌اشکال را باید در مدیران دوگانه و چندگانه سوزی یافت که بستر را برای حضور چنین افراد و جریان‌هایی آماده و مهیا می‌کنند. مدیرانی که اساساً به‌شرط تأمین حداقلی منافع نیز حاضرند نه‌ تنها با دولت‌های متفاوت بلکه با حکومت‌های مخالف و معاند هم همکاری کند. مدیرانی که در وزارت ارشاد دولت دهم پست‌های کلیدی داشتند و با تغییر دولت به هر ترفندی که شده بود خود را در فهرست مدیران دولت بعدی نیز قراردادند!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.