جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳

لارنس کاسدان «جاده نوامبر» را می سازد

لارنس کاسدان

سینماپرس: فیلم سینمایی «جاده نوامبر» بر اساس کتابی به همین نام توسط لارنس کاسدان، فیلمنامه نویس آثاری چون «جنگ ستارگان» ساخته می شود.

به گزارش سینماپرس به نقل از کامینگ‌سون، لارنس کاسدان فیلمنامه نویس افسانه ای فیلم «جنگ ستارگان» تریلر «جاده نوامبر» را نویسندگی و کارگردانی می کند.

«جاده نوامبر» بر اساس کتابی به همین نام نوشته لو برنی ساخته می شود. داستان این کتاب بلافاصله پس از ترور جان اف. کندی در نوامبر ۱۹۶۳ اتفاق می افتد. کاسدان از این کتاب که به گفته او مملو از شخصیت های بامزه و شگفت انگیز است به عنوان اثری که می تواند منجر به یک فیلم مهیج و عاطفی شود یاد کرده است.

این برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۲ است که کاسدان در جایگاه کارگردان قرار می گیرد. او در این فیلم در کنار نوشتن فیلمنامه و کارگردانی در جایگاه تهیه کننده نیز قرار دارد، شین سالرنو نیز دیگر تهیه کننده فیلم خواهد بود.

کارگردان «گرمای بدن» در شش سال اخیر بیش تر وقت خود را در لوکاس فیلم گذرانده است. او در این مدت فیلمنامه فیلم های «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد » و «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» را برای لوکاس فیلم نوشته است.

لو برنی نویسنده کتاب در واکنش به اقتباس اثرش از سوی کاسدان، او را این گونه توصیف کرد:  یکی از بهترین فیلمسازان دنیا با فهرستی از فیلم های بزرگ در کارنامه کاریش.

کاسدان در طول سال ها فعالیت سینمایی فیلمنامه فیلم هایی چون «مهاجمان صندوقچه گمشده»، «امپراتوری ضربه می‌زند» و «بادیگارد» را نوشته و فیلم هایی چون «اندوه شدید»، «گرمای بدن»، «سیلورادو» و «جهانگرد اتفاقی» را نیز کارگردانی کرده است؛ فیلم های کاسدان در مجموع بیش از ۴.۵ میلیارد دلار فروش داشته اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.