یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵

معرفی آثار نهایی بخش رقابتی جشنواره سن‌سباستین

جشنواره سن‌سباستین

سینماپرس: شصت و ششمین دوره جشنواره سن سباستین که از (۳۰ شهریور تا ۷ مهر) برگزار می‌شود، فهرست فیلم‌های بخش رقابتی این دوره را کامل کرد.

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، خوزه لوییس ربوردینوس مدیر جشنواره فیلم سن‌سباستین با اعلام اسامی بخش رقابتی، بخش کارگردان‌های جدید، بخش Zabaltegi-Tabakalera و مروارید، حاضران این دوره جشنواره را معرفی کرد.

ایثیار بولائین هنرپیشه، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس اهل اسپانیا که از سال ۱۹۹۵ وارد این حرفه شده برای سومین بار با فیلمی با عنوان «یولی» در رقابت برای کسب صدف نقره‌ای شرکت می‌کند. وی پیشتر در سال ۲۰۰۳ با فیلم «چشم‌هایم برای تو» در این رقابت حضور داشت. این فیلم ۲ صدف نقره‌ای برای بازیگران نقش اصلی خود دریافت کرد. «یولی» با الهام از زندکی کارلوس آکوستا ساخته شده و داستان رقصنده‌ای را روایت می‌کند که به چهره اصلی باله سلطنتی لندن بدل می‌شود.

ایساکی لاکوستا فیلمساز ۴۳ ساله اسپانیایی برای سومین بار به بخش رقابتی این جشنواره راه می‌یابد. فیلم او «بین دو آب» در باره دو برادر رمی است که در یکی از نخستین فیلم‌های این کارگردان حضور داشتند.

کارلوس ورموت نیز برای دومین بار با فیلم «چه کسی برای تو آواز می‌خواند» که درباره خواننده‌ای است که پس از مدت‌ها به صحنه باز می‌گردد و بلافاصله حافظه‌اش را از دست می‌دهد، در بخش رقابتی حضور دارد.

رودریگو ساراگوین سازنده «مادرید» در سال ۱۹۸۲ نیز برای بار دوم به بخش رقابتی این جشنواره راه می‌یابد. «قلمرو» فیلم جدید وی با بازی آنتونیو دلا توره درباره سیاستمداری است که درگیر چرخه‌ای از فساد می‌شود.

امسال برای دومین بار یک سریال تلویزنوی نیز به بخش اصلی راه یافته که در بخش خارج از رقابتی نمایش داده می‌شود و آن سریال «غولها» ساخته انریکه اروبیزو است.

در بخش کارگردان‌های جدید نیز فیلم‌هایی از لئون سیمینیانی با عنوان «یادداشت‌های برای یک فیلم درباره دزدی»، کولدو آلماندوس با فیلم «کوهستانی»، فرانسیسکو ماریسه با فیلم «برای جنگ» و سلیا ریکو با فیلم «سفر به اتاق مادر» جای دارند.

بخش ZABALTEGI-TABAKALERA نیز شاهد نمایش ۵ فیلم و بخش «مرواریدها» نیز شاهد نمایش ۳ فیلم خواهند بود.

هفته پیش ۷ فیلم بخش رقابتی سن سباستین معرفی شده بودند که شامل «آنجلو» ساخته مارکوس شلاینسر، «کتاب سیاه» ساخته والریا سارمینتو، «زندگی رفیع» ساخته کلر دنی، «ایلانگ: دسته گرگ» ساخته کیم جی-وون، «بی گناه» ساخته سیمون ژاکومه، «روخو» ساخته بنجامین نیشتات و «تصور» ساخته نائومی کاواسه بود.

شصت و ششمین دوره جشنواره سن سباستین از جمعه ۲۱ سپتامبر تا شنبه ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۸ (۳۰ شهریور تا ۷ مهر) برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.